Hlavním iniciátorem starostova odvolání je bývalý starosta Františkových Lázní a nynější opoziční zastupitel Ivo Mlátilík ze Sdružení místních. „Pan Kuchař dle našeho názoru neoprávněně nakládá s městským majetkem a dlouhodobě nerespektuje rozhodnutí zastupitelstva. Pomyslnou poslední kapkou bylo zneužití finančního daru města Františkovy Lázně pro obce postižené ničivým tornádem, kdy tuto pomoc prezentoval na propagačních materiálech pod hlavičkou koalice Pirátů a STAN,“ tvrdí Mlátilík.

„Zneužití daru? Asi tím myslí moje poděkování zastupitelům a městu za příspěvek na rodiny postižené tornádem. Je to nesmysl. Bylo třeba zprávu, kterou jsem publikoval na svých sociálních sítích „Město Františkovy Lázně pošle 250 tisíc na pomoc obcím…“ graficky zpracovat. A podle pravidel musím v předvolebním čase všechny příspěvky coby kandidát viditelně označit zadavatelem a podobně. Bezesporu každý, kdo si přečte text příspěvku, jasně uvidí, že jde o poděkování všem zastupitelům. Takže je to jeden nesmysl za druhým,“ upozorňuje starosta.

„Návrh na mé odvolání vnímám jako předvolební hru a účelový útok, který stojí na vylhaných argumentech a jeho cílem je jen a pouze pokusit se oslabit mou pozici před volbami. Načasování, kdy se návrh objevuje, rozhodně není náhodné. Aniž bych chtěl na kohokoli ukazovat prstem, doporučil bych čtenářům uvažovat o tom, s kým Ivo Mlátilík dlouhodobě spolupracuje a komu by toto oslabení koalice Pirátů a Starostů ve finále prospělo,“ říká Kuchař.

„Odmítáme, aby naše město bylo zatahováno do pirátské volební kampaně. Nemáme žádného zastupitele, který by byl za tento subjekt zvolen, u nás žádní Piráti ani STAN v komunálních volbách vůbec nekandidovali," uvádí Mlátilík.

„Jediný, kdo tuhle vyhrocenou předvolební rétoriku a zcela zbytečné boje vnáší do města je právě pan Mlátilík. Bohužel navíc způsobem, který je zcela nesmyslný a agresivní,“ uzavírá Kuchař.