Důležité pro správný výkon povolání studentů Vyšší odborné školy (VOŠ) Cheb je na vlastní kůži poznat všemožné provozy. Tentokrát se vypravili do Jedličkova ústavu v Praze.

„Se studenty jsme si poslechli vyprávění o historii a současném provozu Jedličkova ústavu a pak jsme měli příležitost podívat se přímo do výuky, navštívit specializované učebny, fyzioterapii, cvičné bydlení. Tady jsme si popovídali se sociální pracovnicí a na závěr nás čekalo tréninkové pracoviště – kavárna, kde mě osobně nadchl sortiment zdravého občerstvení za příznivé ceny,“ uvedla Zuzana Skálová, učitelka předmětu sociální vyloučení na VOŠ Cheb.

„Naším milým průvodcem byl mediální koordinátor a mluvčí Radek Musílek, kterému bychom velmi rádi poděkovali za příjemný zážitek,“ dodala.

I komentáře studentů hovoří samy za sebe. Většina z nich se shoduje na tom, že se jedná o netradiční zážitek a že by chtěli, aby takto vypadala většina zařízení. „Zaujalo mě pěkné prostředí, sympatičtí učitelé a individuální přístup ke studentům, kteří vypadali spokojeně a podle jejich slov jsou vděční, že mohou tuto školu navštěvovat,“ řekla jedna z účastnic exkurze.

„Jedličkův ústav vypadá skvěle, je zde příjemné domácí prostředí, volný přístup například pro rodiny s dětmi, kavárna s plno dobrotami, každý si přijde na své,“ doplnila její spolužačka.