"Zejména pro rodiny s dětmi jsme přichystali další milé překvapení. Muzeum Cheb totiž uzavřelo partnerství s Královstvím železnic, a.s., které má ve své expozici unikátní a největší model železnice ve střední a východní Evropě," popisovala Simona Hámková z Muzea Cheb. „Každé dítě, které s platnou vstupenkou navštíví naši výstavu Merkur svět legendární stavebnice, obdrží jako bonus poukaz na vstup do expozice Království železnic, které se nachází v ulici Stroupežnického 23 v Praze 5," vysvětlila. „Tento poukaz je platný pro děti do 15 let v doprovodu dospělého a lze jej využít do 1. září letošního roku."

Navíc se návštěvníci chebské expozice mohou stále přihlásit do 'stavební' soutěže, jíž je Chebský deník mediálním partnerem. Hledá se konstrukčně nejpůsobivější dílo. A zúčastnit se mohou malí i velcí.

„Vyzýváme i další příznivce stavebnice Merkur, aby se zapojili do soutěže s názvem 'Kdo šroubuje, nezlobí'," uvedla Milena Pečárková z chebského muzea.

A soutěžit může opravdu každý, je to jednoduché! Stačí oprášit stavebnici Merkur, Vašek nebo jinou její alternativu a sestavit z ní doma svůj jedinečný, konstrukčně zajímavý model. Pak jen zbývá odnést jej do chebského muzea a tam jej přihlásit do soutěže. Všechny soutěžní modely budou vystavené přímo v expozici.

Porota vítěze vyhlásí o Muzejní noci, která se uskuteční 25. května. Samotná výstava Merkur svět legendární stavebnice potrvá v Muzeu Cheb do 12. května 2013.