VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebanická ubytovna se může pochlubit větším komfortem

Nebanice - Rekonstrukce sociálního zařízení vyšla obec na více než 83 tisíc korun.

21.1.2014
SDÍLEJ:

STAROSTCE Nebanic Jitce Vlkové se hotová práce v turistické ubytovně moc líbila. Jak sama řekla, nelituje, že ve výběrovém řízení byla vybrána Občanskoprospěšná společnost Srdce a čin. Foto: Foto: Srdce a čin

Nebanice Větším komfortem se může pochlubit turistická ubytovna v Nebanicích.

Novinkou je bezbariérový přístup k sociálním zařízením. Vozíčkář, který se zde ubytuje, se nyní bez potíží dostane na toaletu, a navíc může využít i prostorný sprchový kout. To dříve nebylo vůbec možné. Pouze v případě, že člověku na vozíku někdo pomohl.

„Původně tady byly dvě záchodové kabinky a dva sprchové boxy. Abychom získali prostor, který potřebujeme, tak jsme udělali pouze jednu kabinu a jeden sprchový kout. Během stavebních úprav jsme neustále museli myslet na to, aby vozíčkář mohl zajet až k toaletě i do vedlejšího boxu," pověděl vedoucí pracovní party Vlastimil Drašar ze sociálního podniku Srdce a čin.

Hotovou přestavbu si přišla osobně prohlédnout starostka Nebanic Jitka Vlková. „Bezbariérový přístup do sprchy a k toaletě tady chyběl. Teď když se budou lidé se zdravotním postižením ptát, tak jim můžeme říci, že tu máme vše přizpůsobené jejich potřebám. Velkou výhodou také je, že ubytovna je přízemní, a tudíž tu není žádné schodiště," ukázala na hlavní vchod do budovy starostka obce.

Ubytovnu provozuje obec a rekonstrukce byla hrazena ze zisku zařízení. „Celková částka na opravu činila více než 83 tisíc korun," přiblížila Jitka Vlková. „Určitě nelitujeme, že jsme ve výběrovém řízení vybrali Občanskoprospěšnou společnost Srdce a čin a umožnili realizaci. Těšíme se na nové hosty, kteří budou mít větší komfort."

Sociální podnik Srdce a čin dává práci dlouhodobě nezaměstnaným a lidem ze sociálně vyloučených skupin. Aby mohl efektivně fungovat, potřebuje dostatek zakázek. „Vážíme si každé příležitosti. Jsme proto rádi, že si nás obec vybrala a my jsme mohli dokázat, že naši zaměstnanci umí odvést kvalitní práci," konstatoval Petr Beránek, ředitel Srdce a čin.

Turistická ubytovna se nachází u fotbalového hřiště, na dohled od barokního kostela sv. Osvalda. Ubytovací zařízení je k dispozici celoročně, má osm pokojů po čtyřech lůžkách, samostatnou kuchyňku, a kdo potřebuje, může si tu i vyprat. „Ubytovna bývá opravdu hodně využívaná. Nejvíce během žní, ale i v zimě, kdy se tu ubytovávají různí pracovníci. Pokoje míváme plné také v období, kdy se v obci konají například mezinárodní závody koní v drezuře a ve spřežení," popsala využití ubytovny Jitka Vlková. Jelikož Nebanice leží na trase páteřní cyklostezky řeky Ohře, navštěvují ubytovnu i lidé na kolech.

Autor: Jana Bežáková

21.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení