Chodník tu vzniká už od minulého roku a letos stavební firma celé dílo dokončí, a to na konci května. Náklady jsou necelých pět milionů korun. Součástí chodníku je i cyklostezka.

„Druhá část stavby chodníku a stezky pro cyklisty naváže na vloni vybudovanou první část, která vede od kruhového objezdu podél areálu bývalých Zemědělských staveb až k Uhelné ulici,“ informovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Výstavba úseku stezky od Uhelné ulice směrem ke druhému kruhovému objezdu bude stát přibližně 4,8 milionu korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury přitom pokryje polovinu nákladů.

„Součástí bude stejně jako při první etapě vybudování veřejného osvětlení a odvodnění. Díky nové stezce se obyvatelé Dolních Dvorů bezpečně dostanou na za-stávku MHD nebo ze zastávky domů, když dříve museli chodit po krajnici velmi frekventované komunikace,“ poznamenal tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Nový chodník si pochvalují i lidé z Dolních Dvorů.

„Jsem rád, že se konečně po tolika letech našly prostředky, abychom mohli důstojně chodit na autobus a k sobě domů. Auta tudy projíždí vysokou rychlostí, protože kousek odtud už je dálnice, a tak tu je frekventovaný provoz. Jezdí tu desítky kamionů a náklaďáků denně,“ řekl Jiří z Chebu. Výstavba první části chodníku, kterou město dokončilo v loňském roce, vyšla na více než 6 milionů korun. Část nákladů pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. I tady došlo k vybudování nového veřejného osvětlení a úpravám odvodnění. Kromě vybudování samotné stezky došlo také k úpravám kruhového objezdu.

VIZUALIZACE toho, jak bude vypadat nová lávka přes chebské nádraží.
Nová lávka bude. Lidem zkrátí cestu