Křižovatku na výjezdu z Mariánských Lázní u černého mostu, kde se kříží ulice Plzeňská, Polní a Ke Kasárnům, by měl zafinancovat Karlovarský kraj.

„Od úpravy si slibujeme větší bezpečnost tohoto frekventovaného místa,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Jde totiž o lokalitu, kde se pohybují děti, které touto cestou chodí do školy ze sídliště Vora. „Kvůli tomu ve školním roce v úseku před začátkem vyučování hlídkuje městská policie. Ta zastavuje auta a převádí děti. Odpoledne ale obdobné opatření není možné, protože školákům nekončí vyučování ve stejnou hodinu a celý den tam městští strážníci stát nemohou,“ uvedl starosta. A nejde jen o školáky. Přes frekventovanou ulici přecházejí lidé do práce nebo do zóny klidu v Hamrníkách.

Právě proto zastupitelé schválili, že klasickou křižovatku nahradí ta kruhová. „Město uvolní peníze na zpracování studie proveditelnosti, zastupitelé schválili částku osmdesát tisíc korun. Následnou stavbu přislíbil zafinancovat Karlovarský kraj, v jehož majetku silnice je,“ řekl starosta. Okolo kruháče by město následně rádo postavilo chodník. Ten by Mariánské Lázně postavily už z vlastního rozpočtu.