Před zcela zaplněným sálem místního Společenského domu se odehrála volba starosty Františkových Lázní. Podle očekávání se jím stal lídr seskupení PRO Poctivě, Rozumně, Odpovědně Otakar Skala. Po hlasování volených představitelů města post prvního místostarosty obsadí František Šnajdauf (ALTERNATIVA) a druhého Jan Kuchař (PRO). Všichni jako uvolnění členové zastupitelstva obce (to znamená ´na plný úvazek´ jako své hlavní zaměstnání).

„Nehodlám ztrácet čas hádkami s kýmkoli," hned uvedl nový starosta Skala. „V první řadě se soustředím na zjištění finanční situace města. To považuji za nejdůležitější krok. Chci být starostou pro všechny, bez rozdílu koho občané volili. Zvolení považuji za obrovskou poctu a obrovský závazek. Zkušenosti z komunální politiky mám osm let jsem působil jako místostarosta ve Skalné. Věřím, že dokáži být dobrým starostou," neskrýval.

Nový první místostarosta Františkových Lázní František Šnajdauf hned tvrdil, že v první řadě musejí na radnici udělat audit veškerých smluv a hospodaření města.

A jaká pracovní uplatnění nyní předpokládá už bývalý starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík? „Hodlám se zabývat podnikatelskou aktivitou, zejména v oblasti realit a zprostředkovatelské činnosti. Očekávané větší množství volného času hodlám také věnovat rodině. A samozřejmě s ostatními kolegy z našeho sdružení budeme konstruktivní opozicí. A první připomínka z opozice směřovala k podle ní zbytečnému a neekonomickému obsazení dvou postů místostarostů města. „Myslím, že nyní bude na radnici práce pro oba místostarosty až dost," reagoval na připomínku starosta Otakar Skala. V zastupitelstvu Františkových Lázní působí pět zastupitelů PRO, čtyři křesla má uskupení Františkovy Lázně Sdružení místních a dvě získala Alternativa pro Frantovky, která společně s PRO působí ve městě v koalici.

Jednání volených představitelů občanů lázeňského města se konalo až nyní kvůli dvěma žalobám na průběh komunálních voleb ve Františkových Lázních, které podalo Sdružení místních. Ty Krajský soud v Plzni zamítl.