Alarmující čísla z policejních statistik hovoří o tom, že na Chebsku se stále častěji stávají původci dopravních nehod němečtí sousedé.

„V období od 1. ledna 2007 do 30. září 2007 havarovalo na silnicích a dálnicích Plzeňského a Karlovarského kraje 674 občanů SRN. Z tohoto celkového počtu 323 kolizí zavinili právě němečtí občané,“ uvedla západočeská policejní mluvčí Helena Malotinská.

Z tohoto počtu se 197 nehod odehrálo na Chebsku. Téměř polovinu, tedy 96 kolizí, zavinili právě Němci.
Na své konto si připsali dvě smrtelná, dvě těžká a šestnáct lehkých zranění. Hmotná škoda, kterou svým jednáním viníci způsobili, se vyšplhala na 4 930 tisíc korun.

Jen pro porovnání, například na Karlovarsku, které je v žebříčku dopravních nehod s občany SRN na druhé příčce, se stalo celkem 97 kolizí, z toho jen 40 jich způsobili němečtí občané.

Ovšem čeští občané se od ledna do září letošního roku mírně polepšili.

„V tomto období došlo silnicích chebského regionu k celkem 1170 dopravním nehodám, což je o 84 dopravních nehod méně než ve stejném období loňského roku,“ přiblížila čísla chebská policejní mluvčí Stanislava Hojdová.
„Celková hmotná škoda se vyšplhala do výše 42 771 900 Kč. I bilance ztrát na životech je prozatím příznivější než vloni, přesto letos při dopravních nehodách zahynulo na silnicích našeho regionu pět lidí. Ve stejném období loňského roku bylo při dopravních nehodách usmrceno sedm osob,“ dodala.

„Kdyby lidi za volantem přemýšleli, tak by se to nestávalo,“ řekl naštvaně 35letý Petr z Chebu.
„Nejhorší je, když vás někdo předjede a pak začne brzdit. To je potom k nehodě velmi blízko. Případně, když se Němec začne otáčet v tom nejnevhodnějším místě.“