Ačkoliv žen za volantem přibývá i na Chebsku, mnoho Chebanů sdílí na řidičky podobný názor. „Když vidím dámu za volantem, jsem připravený na vše,“ smál se dvaačtyřicetiletý Rudolf Kadlec z Chebu. „Ale myslím, že narozdíl od nás mužů nesedají za volant s alkoholem v krvi.“
Odborníci tento fakt potvrzují. „Ženy řidičky jsou opatrnější a rozvážnější,“ sdělil instruktor jedné chebské autoškoly Jiří Pabouček. „Muži naopak dravější. Ale samozřejmě to není pravidlo,“ dodal.

Policejní statistiky jsou oproti minulému roku příznivé. „Za prvních sedm měsíců jsme evidovali osmačtyřicet nehod, při kterých byl příčinou alkohol,“ sdělila mluvčí chebských policistů Radka Růžičková. „Minulý rok za stejné období jich bylo o jedenáct víc.“
I když se ze statistik nedozvíme, kolik řídí podnapilých žen, Chebané v tom mají jasno. „Dlouho jsem neslyšel o tom, že by způsobila dopravní nehodu opilá dáma,“ pověděl Martin Dvořák z Chebu.

Také Chebanky jsou přesvědčené o tom, že vědí, čím je tento fakt způsobený. „Chlapi se za volantem často předvádějí,“ řekla sedmadvacetiletá Hana Červenková z Chebu. „Žena, obzvlášť pokud je matka, se snaží být co nejopatrnější. Ženu většinou nerozhodí, že ji předjel někdo se starou Škodou 120 – ale z mužů se rázem stanou malí chlapci,“ dodala.