VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejkrásnějším dárkem by bylo opětovné setkání s Mazlíkem

Cheb, Podílná - Jitka Lochschmidtová všem ostatním účastníkům soutěže gratuluje a ujišťuje je, že právě oni mají doma ty nejkrásnější mazlíčky

9.11.2012
SDÍLEJ:

CHOVATELKA Jitka Lochschmidtová z Podílné si vítězný poukaz (na nákup zboží v hodnotě 500 korun v chovatelské prodejně) převzala v redakci Chebského deníku z rukou mistra Jana Mochána ze společnosti ŠU-STR s.r.o. (hlavního partnera soutěže). Foto: Deník/ Vladimír Kučera

V dalším díle nové anketní soutěže ´O nejkrásnějšího domácího mazlíčka´, která se i nadále odehrává na webu Chebského deníku (www.chebsky.denik.cz), vyhrál roztomilý psí kříženec jménem Mazlík, který získal 1332 hlasů. Jeho chovatelka Jitka Lochschmidtová z Podílné se ovšem neraduje jako její vítězní předchůdci. Mazlík je totiž už delší čas na útěku a klání milovníků zvířat se snažila využít ke zvýšení šance na setkání se svým milovaným čtvernožcem.

Prozradíte, kdo vás do soutěže přihlásil?

K nápadu přihlásit do vaší velmi oblíbené soutěže našeho ztraceného Mazlíka mě přivedla má kolegyně, jejichž pejsek se stal vítězem v roce 2011. Daly jsme hlavy dohromady a napadlo nás, že bychom touto cestou mohly opět požádat čtenáře Chebského deníku o pomoc při hledání Mazlíka. Do soutěže jsem se přihlásila z důvodu, že vaši rubriku čte a sleduje spousta pejskařů a ti mi jistě porozumí, že se snažím dělat všechny možné kroky, aby se k nám Mazlík vrátil. Je to již sice hodně dlouho, co se Mazlík zaběhl, ale jsou věci mezi nebem a zemí a já prostě věřím, že se ho někdo ujal a že se k nám opět vrátí.

Mazlík…?

Mazlíka jsem objevila v říjnu 2010 v útulku v Hraničné, kde byl umístěn po odchytu Městskou policií Aš. Byl malé, roztomilé, ustrašené, zanedbané štěňátko. Přestože jsem v té době ještě bydlela v Kraslicích, sehnala jsem odvoz a pro Mobbyho (toto jméno dostal v útulku) se rozjela. Jméno Mazlík dostal proto, že k němu prostě pasuje, je to úžasný, hodný, hravý pejsek a moc rád se mazlí. Mazlík je kříženec menšího vzrůstu (váha cca 7 kg), s delší srstí. Bohužel, jedné únorové soboty letošního roku, když s ním byl přítel na procházce v lese v obci Podílná, zahlédl Mazlík sousedovic pejska tuláka, příroda prostě zavelela a vydal se za ním. Mohl se zaběhnout hodně daleko, protože sousedovic psík byl velký tulák a vrátil se až druhý den v poledne. Mazlíka jsme hledali, kde se dalo, strávili jsme několik dní, spoustu času objížděním okolí a okolních vesnic, rozvěšovali letáčky s jeho fotografií a popisem, ptali se lidí, zda Mazlíka nezahlédli. Ve vašem Deníku byla opakovaně vytištěna výzva. Kontaktovali jsme veterináře, strážníky, pošťáky, popeláře, ale bohužel, úspěšní jsme dosud nebyli. Vzhledem k tomu, že se Mazlík zaběhl v době, kdy byla opravdu velká zima, a pravděpodobně uběhl spoustu kilometrů, mohl být jeho nálezce v domnění, že se jedná o pejska bezdomovce, prostě mohl být v dosti zbídačeném stavu, hladový, unavený, ustrašený, a proto se nálezce nepídil po případném majiteli. Mazlík měl na krku modrý obojek se dvěma známkami Kraslice (místo původního bydliště) a známku Hazlov. Mazlík je očipovaný. Je to úžasný pejsek a každý si ho hned zamiluje pro jeho úžasnou, dobrotivou povahu a roztomilost. Údržba jeho srsti je dosti náročná, takže je možné, že ho nálezce ostříhal a vzhled Mazlíka se změnil. V jedné z výzev o pomoc uveřejněné v Chebském deníku jsem prosila případného nálezce o vrácení domova našemu Mazlíkovi a přislíbila, že pokud by měl zájem, jsem ochotná mu pomoct najít jiného psího kamaráda a samozřejmě uhradit veškeré vzniklé náklady. Prosím, pokud z čtenářů někdo Mazlíka třeba jen viděl, aby mě kontaktoval na telefonním čísle 606 612 629 (stačí prozvonit, zavolám zpět) nebo na e-mail. adrese jitka.lo@seznam.cz, případně na facebooku Jitka Lochschmidtová, kde je více fotografií a video s Mazlíkem.

Jak naložíte s cenou poukázkou v hodnotě 500 korun na odběr v prodejně zvířecích potřeb?

Při hledání Mazlíka po útulcích jsem narazila na jednoho malého, ustrašeného pejska a rozhodla se, že si ho vezmeme domů, aby až se Mazlík vrátí, měl doma parťáka. Velmi si vážím práce všech lidí, kteří se snaží pomáhat zvířatům, která se dostala do úzkých, která se stala nechtěnými, a chtěla bych jim touto cestou velmi velmi poděkovat. Cenu, kterou jsem obdržela za vítězství v soutěži, si velmi považuji a velmi ráda bych ji věnovala jménem Chebského deníku i jménem partnera soutěže, společnosti ŠUSTR s.r.o., útulku v Hraničné u Chebu, kde se o pejsky stará paní Lokingová, a tímto alespoň trochu přilepšila opuštěným chlupáčkům v nelehkém čase nedobrovolně stráveném v útulku. Pro Mazlíka a pro nás by bylo nejkrásnější cenou, kdybychom se opět setkali a Mazlík se vrátil k nám domů.

Dokážete odhadnout, kolik hlasů poslali vaši nejbližší a kamarádi a kolik ostatní veřejnost?

Celkem jsme získali 1332 hlasů. Většinu Mazlíkovi poslali mé děti, jejich přátelé a moji přátelé, kteří Mazlíka znají. Když se dozvěděli důvod, proč jsme Mazlíka do soutěže přihlásili, zapojili se s vervou do hlasování. Ale vím o tom, že například hlasovala paní, kterou jsem v životě neviděla. Byly jsme jen v telefonickém kontaktu, když zareagovala na jednu výzvu uveřejněnou v Chebském deníku, ale je to prostě ta správná pejskařka a hodný člověk. Samozřejmě všem moc děkuji za hlasy, ale hlavně za podporu, která mi dává sílu hledání Mazlíka nevzdávat. Všem ostatním účastníkům soutěže gratuluji a ujišťuji je, že právě oni mají doma ty nejkrásnější mazlíčky, ale to oni vědí. Je úplně jedno, jak pejsek nebo kočička vypadají, jsou prostě jejich a nedali by je za nic na světě.

Chebskému deníku mnohokrát děkuji za podporu a pomoc a přeji spoustu spokojených čtenářů. Kdoví, možná právě díky vaší soutěži se Mazlíka podaří najít…

Autor: Vladimír Kučera

9.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení