„Tato tradiční sportovní soutěž je určena žákům základních škol z Dolního Žandova, Lázní Kynžvartu a Velké Hleďsebe," informovala Markéta Poláková, vyučující pořadatelské školy Dolní Žandov.

Samotnému soutěžení předcházel zahajovací ceremoniál se vztyčením olympijské vlajky a zažehnutím olympijského ohně. Toho se ujal Miroslav Hrbek (na snímku), paralympionik ve sledge hokeji. A poté se do bojů pustili vybraní žáci jednotlivých škol. „Děti se utkaly v běhu na šedesát metrů a sto metrů, ve štafetovém běhu, slalomovém běhu a tradičně nechyběla ani kopaná," přiblížila Poláková.

O tom, že všechny děti soutěžily s ohromným nasazením, svědčí jejich reakce. „Vyhráli jsme přetahovanou," pochlubil se tým Dolního Žandova. Celou dobu některým soutěžícím drželi palce i jejich rodiče. „Povzbuzovala jsem," řekla maminka Anna. „Do cíle jsem syna tlačila i očima." Po sečtení jednotlivých disciplín si pohár vítězů odvezli žáci z Lázní Kynžvartu, za nimi skončili Žandovští a třetí místo obsadila Velká Hleďsebe. 

C