Ti nejlepší postoupí do celostátního finále, ze kterého je možnost jít až do mezinárodního, které se uskuteční v Černé hoře.

„Tato soutěž byla vyvrcholením dopravních soutěží cyklistů v kraji," potvrdil Vojtěch Seidl, dopravní specialista a koordinátor Integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje. „Řekl bych, že tím, že začíná dopravní výchova už na základních školách, se podstatně snížila úrazovost dětí v silničním provozu," dodal.

Pro soutěžící bylo připraveno také mnoho cen od sponzorů a vítěz získal putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje.

„Soutěžilo se v pěti dopravních disciplínách," konstatoval krajský koordinátor BESIP pro Karlovarský kraj Václav Brož. „Byla to jízda po dopravním hřišti podle pravidel, jízda zručnosti, testy z předpisů a poskytování první pomoci. V krajském kole přibyla ještě jedna disciplína orientace v mapě," upřesnil.

„Na tuto soutěž chodím pravidelně už několik let," uvedla žačka Michaela Makovcová ze skalenské základní školy. „V okresním kole jsem byla nejlepší z děvčat. Na kole jezdím s rodinou na výlety. Doufám, že se dobře umístíme," uvedla na začátku soutěže.

Také Lukáš Brus ze sokolovské školy ve Švabinského ulici si krajskou dopravku užil. „Při jízdě na dopravním hřišti jsem byl poměrně nervózní," uvedl. „Kontroloval mě totiž dopravní policista, který mi na konci vytkl chyby, které jsem udělal. Málo jsem se ohlížel a měl problém na 'stopce', do budoucna si na to budu dávat pozor," zakončil.

„Této soutěže se účastním už třetím rokem," potvrdil Ondřej Kuchta ze Základní školy ve Skalné. „Zdravověda byla pro mě v tomto kole poměrně jednoduchá, neboť jsem už podobné zranění řešil v okresním kole," uvedl.

Jakub Pavlíček z hranické základní školy si stěžoval na jízdu zručnosti. „Udělal jsem pár chyb při slalomu a také u desek, naopak jízda na dopravním hřišti byla v pohodě," dodal.