Czech Gastronomy Awards přináší průvodce po těch nejoblíbenějších restauracích, barech, kavárnách, vinárnách a cukrárnách po České republice. Původní myšlenka vznikla ve Velké Británii a ve Francii, kde se podobné soutěže konají už několik let. Cílem této je zmapovat kvalitní gastronomické podniky v Čechách a na Moravě, zviditelnit vítězná zařízení a přilákat do nich nové hosty.

„Této výhry si neobyčejně vážíme a jsme na ni pyšní. Ani nevím, jak to vyjádřit, ale pro nás jsou to vlastně vítězství dvě," uvedla manažerka Ivana Mottlová. „Tím prvním je ocenění samotné restaurace a tím druhým je poznání, že začíná vyhrávat kvalita a úroveň. Náš tým kuchařů i číšníků tvoří velmi vzdělaní lidé v oboru gastronomie a je to ocenění hlavně pro ně. V poslední době jsou velmi aktuální všechny možné slevy, restaurace se předhánějí v nejlevnější nabídce menu, ale to není naše cesta," dodala.

„Ve Villa Patriot jsem už jedl. Výborně tam vaří. Zdeněk Pohlreich by měl určitě radost," uvedl Ondřej Horák z Mariánských Lázní.