Náplavka nabízí širokou škálu možností a na své si tu přijdou lidé různých věkových kategorií i různého zaměření. Hlavním smyslem je ale zakomponování řeky do života Karlovaráků, protože hned na několika místech došlo k jejímu zpřístupnění, ať už formou pontonů, schodů nebo mola. „Investice začala po filmovém festivalu a stála 37,4 milionu korun bez DPH. Náplavka je důkazem, že jsme konečně začali pracovat s řekou a doufáme, že v takových projektech budeme pokračovat,“ uvedla při listopadovém otevření primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Další výraznou akcí, kterou ale nefinancovalo město, bylo otevření dlouho očekávaného saunového světa Saunia v hotelu Thermal. Tvoří ho nejen znovuzprovozněný venkovní bazén, ale i osm různě velkých saun a par. Znovuotevřený bazén s nebývalým výhledem na lázeňské město se stal hitem. Hotel Thermal tím vloni v létě zakončil jednu z dalších etap náročné rekonstrukce včetně náročné hotelové věže. „Rekonstrukce bude v následujících letech pokračovat. Ještě nás čekají práce na ploše před hotelem a také oprava podzemních garáží,“ informoval ředitel Thermalu Vladimír Novák. V současné době se rekonstruuje přízemní část sanatoria.

Centrum se skleníkem

V Chebu se od loňského roku naopak pyšní zbrusu novým přírodovědným centrem za víc než 30 milionů korun. V areálu Domu dětí a mládeže Sova byla dokončena stavba nového přírodovědného centra. Městu se na jeho vybudování podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 18 milionů korun. „Jedná se o moderně pojatý objekt s prosklenou čelní stěnou, který je zapuštěn v terénu a byl přistavěn k původnímu objektu stájí. Je v něm tropická část s vnitřním skleníkem i terarijní a botanická sekce,“ sdělila mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

V Sokolově se letos vrhnou na objekt v němž sídlila hygiena. Finance půjdou na projektovou dokumentaci, a pokud vše půjde hladce, začne ještě letos i samotná rekonstrukce nemovitosti. Celkové náklady jsou odhadovány na 30 milionů korun.

Zhruba stejnou částku vynaloží město i na zázemí sportovců FK Baník, hlavně na rekonstrukci šaten. Řidiči by se měli dočkat dalších parkovacích míst Pozadu nezůstane město ani s investicemi do místních škol. Letos pro ně plánuje uvolnit několik desítek milionů korun.

Dokončena bude i Krejcarová lávka za 58 milionů korun. "Jejímu definitivnímu dokončení a předání v tuto chvíli stojí v cestě pouze odstranění malých technických nedostatků u zábradlí a jedné z bočních ramp. Zhotovitel zároveň s Ministerstvem financí a městem Sokolov řeší svůj požadavek na navýšení ceny díla kvůli růstu cen energií a stavebních prací. Platný termín dokončení a předání stavby je koncem ledna,“ řekl tiskový mluvčí MF Filip Běhal.