„Vánoční trhy se v nezměněné podobě konají už několik let a je potřeba letos do konceptu zasáhnout,“ sdělil chebský starosta Antonín Jalovec. „Kluziště umístíme letos samostatně vedle pódia. To znamená, že budeme muset změnit postavení i některých stánků. Jak přesně budou trhy vypadat, zatím řešíme, konečnou podobu nemáme. Určitě ale chceme, aby se rodiče mohli zblízka dívat na své zpívající dítě,“ vysvětlil starosta.

V letošním roce chce chebská radnice na vánočních trzích dát ještě větší prostor regionálním souborům a sborům. „Chtěli bychom udělat tyto jedinečné trhy více regionální, než tomu bylo vloni. To znamená, že zpívat a tancovat budou na trzích především ratolesti ze základních uměleckých škol nejen z Chebu, ale i nejbližších měst. Chceme tak trhy udělat ještě více atraktivnějšími pro občany Chebska, aby se rodiče spolu s prarodiči mohli přijít podívat na svou ratolest,“ poznamenala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Nebudou tu však chybět ani známí zpěváci a zpěvačky, jak byli dosud lidé zvyklí.

„Větší prostor chce vedení radnice na vánočních trzích dát i charitativním spolkům, aby se tu mohly lidem představit a aby se občané města více o těchto sdruženích dozvěděli. V úvahu připadá i jeden stánek, který by byl vyhrazený přímo pro prezentaci charitativních spolků,“ poznamenal tiskový mluvčí města Tomáš Ivanič. Trhy se připravují zhruba celý rok dopředu a náklady každoročně dosahují několika milionů korun.