V sobotu se na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad sešly stovky lidí, aby ochutnaly čerstvý svařák, medový punč anebo křupavou pečenou klobásku. K tomu všemu si všichni vychutnali hudební vystoupení zpěváka Josefa Vojtka.

Při jeho koncertu nebylo mezi stánky k hnutí a lidé po skončení vystoupení se museli doslova prorvat davem. I v dalších dnech budou mít trhy co nabídnout.

Program trhů se připravoval skoro rok a celkem jejich pořádání vyjde na skoro 6 milionů korun.

„Nejnáročnější je koordinace staveb na náměstí, všech stánků, kluziště, stromu a dalších věcí. Pracuje na tom řada společností a vše musí zapadnout. Není možné zpoždění a každý den se musí vyhodnocovat připravenost. Další náročnou částí je koordinace vystoupení. Každý den účinkují totiž děti z různých měst a škol,“ vysvětlil organizátor vánočních trhů v Chebu Vladimír Keblúšek.

Letos prošla obměnou část tržiště. Některé stánky již dosluhovaly. Změnu zaznamenali hosté i v horní části náměstí. Nově jsou osvětleny i hořejší domy, a výzdoba se tak propojila s dolní částí k hlavnímu stromu.

Dalšími hosty trhů budou například Ilona Csáková, Roman Vojtek, Maxim Turbulenc, Josef Vojtek a Bohuš Matuš a další.

„Vystoupí zde i Nelly s kapelou. Je to zpěvačka, herečka a blogerka s nádherným hlasem. Navíc se podařilo oživit program v týdnu. Každý den bude na náměstí nová show,“ uvedl tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Letos dostanou více příležitostí k vystoupení na chebských vánočních trzích především děti z celého Karlovarského kraje. První týden bude ve znamení chrámových sborů z České republiky a Německa.

„Druhý týden bude patřit základním uměleckým školám. Účast je potvrzena z Kraslic, Aše, Sokolova a Chebu. Poslední týden před Vánoci pak obstarají školy a školky,“ poznamenal Vladimír Keblúšek.

Na největších trzích v kraji ani v letošním roce nechybí ledová plocha, která tu bude pro děti i dospělé otevřená až do 1. ledna. Původně se mohlo bruslit jen do Štědrého dne. Týden kluziště navíc přijde městskou kasu na sto tisíc korun.