„Utratila jsem tady asi 1 500 korun, ale vím, na co peníze jdou,“ poznamenala Petra Tomková z Chebu. „U různých sbírek člověk nemá jistotu, co se s jeho příspěvkem stane,“ dodala.

Veškeré utržené peníze za prodej zboží totiž zůstanou v Chráněných dílnách a budou sloužit pro nákup dalšího materiálu.

Hned v úvodu blešího trhu pokřtili pořadatelé kalendář na příští rok. Je zcela výjimečný, na jeho výrobě se podíleli klienti sociálně terapeutických dílen, kteří jej vyzdobili svými kresbami, a studenti oboru sociální práce na Vyšší odborné škole (VOŠ) Cheb.

Nejvíce plná ovšem byla místnost, kde se prováděly kadeřnické služby, manikůra a improvizovaný fotoateliér. Dokonce nechyběla ani věštírna.

Na své si přišli i ti, kteří dostali chuť na něco dobrého. Doprovodný program zajišťovali studenti VOŠ Cheb.

„Jsem spokojená, lidí přišlo hodně, prodalo se dost kalendářů, i hedvábné šály nám prořídly,“ pochvalovala si Lucie Poláková z vedení VOŠ.

Sama neodolala a vyzkoušela manikůru, stejně jako Petra Lhotáková, manažerka Jokeru. Nezastavila se ani kadeřnice, která tvořila velmi zajímavé účesy.

Ve fotoateliéru pak mohli zájemci zkusit některý z divadelních klobouků a nechat se v něm zvěčnit.

Dobrá nálada a příjemná atmosféra provázela první bleší trh po celý den a nikomu nevadily stísněné prostory Jokeru. Není dokonce vyloučeno, že se bude akce opakovat.