Nejvíce děravá silnice v Karlovarském kraji je v Hazlově. Konkrétně mezi obcemi Polná a Podílná. Řidiči tam pokaždé musejí sundat nohu z plynu a dávat pozor, aby si nepoškodili automobil. Na stav silnice si lidé dlouhodobě stěžují. Nyní tento úsek vyhodnotili jako nejhorší i hlasující na webu vymoly.cz. V příštím roce se však lidé rekonstrukce konečně dočkají.

„V Hazlově sice nebydlím, ale po silnici mezi Polnou a Podílnou jsem několikrát projížděl za známými. Opravdu je to katastrofa. Silnice je jeden velký ementál,“ uvedl řidič Jiří z Chebu. Silnice je přes kilometr dlouhá a v příštím roce ji čeká velkoplošná výsprava.

„Je nutné konstatovat, že silnice nemá charakter krajské silnice, nespojuje žádné obce, je koncovým úsekem, jenž vede k chalupám, které jsou dnes již trvale osídleny, a měla by být místní komunikací,“ informovala tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Do plánu oprav jsou přednostně zařazovány silnice s větší dopravní vytížeností. Silnice bude vyspravena tak, aby byla zajištěna bezpečnost silničního provozu. Další souvislé opravy kromě zmiňované velkoplošné opravy plánovány nejsou.

U Hazlova však není jediný úsek, na který si lidé stěžují. Dalším místem je silnice u Merklína

a Abertamské křižovatky. Tam se už ale opravuje. V příštím roce budou práce pokračovat. „Prioritou je oprava úseku v Merklíně ve staničení (způsob délkového měření, pozn. redakce) 0,000-0,700 kilometru, kterou provedeme v roce 2020,“ dodala mluvčí.