Citelnou změnu počasí na Chebsku uvedla vlna několika bouřek doprovázených vydatnými dešti.

Největší srážky zaznamenaly měřící stanice v Mariánských Lázních na Úšovickém potoce, kde za posledních 24 hodin spadlo 35,3 milimetru vody. V Chebu Slapanech spadlo 6,9 milimetru, V Chebu na Skalce 9,9 milimetru, na Jesenici 12,6 milimetru a na Podhoře u Mariánských Lázní 26,8 milimetru vody. (Údaje jsou ze soboty 18. července 9 hodin.)

Voda, kterou v Mariánských Lázních nestačila dešťová kanalizace pobírat, zaplavila v sobotu nad ránem přízemní ateliér uměleckého fotografa Davida Kurce. "Hned ráno jsem šel ateliér zkontrolovat. Bohužel jsem zjistil, že mi do něj nateklo," řekl Kurc. Několikacentimetrová vrstva vody poničila hlavně koberce. "Nebylo to poprvé, co se mi něco podobného stalo. Takže všechno vybavení mám uložené výš. Koberce ale musím vyhodit. Začínám už mít z každé větší bouřky nebo deště špatný pocit," povzdechl si fotograf.

Dešťové přívaly potrápily také organizátory akce Pivní Láznění v Mariánských Lázních. Voda jim vytopila aparaturu.

Prudké ochlazení doprovázené bouřkami zaměstnalo v noci na sobotu hasiče na Chebsku. Hodinu po půlnoci museli vyjíždět do Starého Rybníka, kde na vozovku spadl strom. O několik minut později museli začít čerpat vodu ze zaplavených sklepů. Celkem se jednalo o pět případů, které se staly na Mariánskolázeňsku (Mariánské Lázně, velká Hleďsebe, Sítiny). Šestkrát vyráželi do terénu kvůli odstraňování spadlých stromů nebo větví do vozovky. Většina výjezdů se uskutečnila v noci a brzy nad ránem.