Podle chebského starosty Pavla Vanouška je možné, že bude odložené například budování sportovišť na plovárně v Dřenici. „Některé akce také nejsme schopni připravit. Jde například o stavbu recepce v budově městského úřadu.“ Objekt je totiž památkově chráněný a byly zde nalezené cenné fresky. „Projekt proto budeme muset zrealizovat až příští rok,“ podotkl s tím, že se letos pravděpodobně neuskuteční ani stavba dopravního hřiště na sídlišti Skalka. „O tom, že by měly být nějaké investiční akce zrušeny, ale zatím nebylo definitivně rozhodnuto,“ doplnil starosta. Pokud se tak stane, akce nebudou zcela vyřazeny z programu investic. Zrealizovány budou v příštích letech.

Letos má Cheb na investice nachystáno asi 400 milionů korun, přičemž přibližně polovinu tvoří dotační prostředky.

„Významnou investiční akcí bude revitalizace levého břehu Ohře v celkovém objemu 180 milionů korun, pokračovat budeme i v revitalizaci sídliště Zlatý vrch,“ vyjmenoval Pavel Vanoušek. Stranou nezůstanou ani opravy komunikací. Už také začala rekonstrukce chebské Lesní ulice, na řadu přijdou celoplošné opravy i dalších komunikací. Další investiční akcí bude úprava sběrného dvora.

Obyvatelé se v otázce investic příliš neshodnou.

„Podle mě by se mělo víc investovat do opravy silnic,“ řekl Jan Jelínek z Chebu. Jaroslav Beneš by si zase přál víc parkovacích míst.

„Těším se na to, až bude opravený druhý břeh Ohře naproti Krajince,“ odpověděla Chebanka Tereza Pokorná. „Vše nejde uskutečnit najednou, to je jasné.“