Zatímco ve většině měst na Chebsku stále obyvatelé nevědí, kdo usedne na starostovské křeslo, v některých menších obcích už mají jasno. Tam, kde mají ustavující zastupitelstva za sebou, se většinou žádná velká překvapení nekonala.

Výjimkou je pouze Velká Hleďsebe. Ustavující zastupitelstvo se sice uskutečnilo, nový starosta a místostarosta z něj však nevzešli.

Na nového starostu si nebudou muset zvykat například v Dolním Žandově. Obec, která se letos stala Vesnicí roku Karlovarského kraje, povede i nadále Eliška Stránská, jež je starostkou od komunálních voleb 2006. Post místostarosty bude opět zastávat Vladimír Tůma.

I Odravu povede nadále žena. Ustavující zastupitelstvo rozhodlo do funkce starosty jmenovat dosavadní starostku Alžbětu Derahovou. I ta bude obec vést už třetí volební období.

Další čtyři roky ve funkci starosty má před sebou také jedenačtyřicetiletý Jan Benka. Ten jako neuvolněný vede obec Milíkov od roku 1998, kdy se zde uskutečnily doplňovací volby. Na místo místostarosty zde nově usedl Petr Dick.

Žádným překvapením nebylo ani první zasedání zastupitelstva ve Valech u Mariánských Lázní. Valy čtyři roky bude zastupovat Quido Vlk a místostarostou se stal Petr Hrouda.

I Drmoul zná jméno svého starosty. Zastupitelé rozhodli, že i nadále ho povede Vladislava Chalupková.

Změna, i když ne tak velká, čeká na Zádub-Závišín. Obec nově v roli starostky povede Jitka Otradovcová. I ta má ale zkušenosti. V roce 2010 totiž usedla na post místostarosty obce. Zádub-Závišín pak vedla od března letošního roku, kdy zastupitelstvo z funkce starosty odvolalo starostu Jiřího Nešpora. Novým místostarostou se stal Roman Mařík.