Jeho cílem je hlavně prohloubit stávající kontakty mezi Bavorskem a Českou republikou. „Jako hlavní akce se uskuteční Open Air s názvem Dancing Friends, která svým významem přesáhne hranice. Pro tuto akci byli objednáni špičkoví a aktuální bavorští a čeští umělci a moderátoři,“ sděluje za Open Air PR manažerka Eliška Bilgi.

Podle jejích slov se bude festival Bavorsko-českých týdnů přátelství nést především v duchu hudebně uměleckých vystoupení s mottem „Společně utváříme příležitosti!“. „Týdny přátelství jsou atraktivním, živým a přeshraničním regionálním festivalem s mnoha setkáními a formáty akcí, jako jsou například kulturní akce, festivaly, koncerty, sportovní události, přírodní a dobrodružné akce, konference a sympozia. Každý týden by měly být různé akce na různé téma, jako jsou také například světlo, sport, příroda, voda, Evropa, jazyky a dějiny, kultura, muzika, kulinarika, umění a design. Díky těmto týdnům přátelství si přejeme oživit stav spolupráce dosažené mezi Svobodným státem Bavorsko a Českou republikou prostřednictvím významných akcí a vhodných forem prezentace Bavorsko-českých vztahů a poskytnout impulsy pro další dlouhodobé prohlubování kontaktů mezi oběma zeměmi na všech úrovních,“ pokračuje Bilgi s tím, že plánování týdnů bavorsko-českého přátelství je v plném proudu.

Ilustrační foto.
Exekutor dal na auto botičku, muž si ji sám sundal. Teď mu hrozí dvouleté vězení

Velký význam pokládá této akci i jednatelka společnosti Selb 2023 gGmbH Elisabeth Leurs. „V rámci Bavorsko-českých týdnů přátelství 2023 nabízíme občanům obou zemí první mimořádný rámec pro vzájemnou interakci. Srdečně zveme celý region a hosty z blízkého i vzdáleného okolí na cestu za poznáním této i druhé strany hranice a na zajímavá setkání s našimi sousedy,“ uvádí.

Open Air na Goldbergu má oslovit především široké publikum v Bavorsku a České republice. „Všichni obyvatelé příhraničního regionu by měli mít možnost vychutnat si hudební i kulinářské zajímavosti z obou zemí a na vlastní kůži zažít poselství Týdnů přátelství a "Společně vytvářet příležitosti!“,“ dodává Elisabeth Leurs.

Bavorsko-české týdny přátelství 2023 proběhnou mimo jiné 22. července 2023 na Goldbergu v Selbu, kde se uskuteční velký open-air koncert.

Lidé si mohou pořidit vstupenku za 10 € a rezervační poplatek si můžete zakoupit vstupenky přímo na domovské stránce, online na adrese dancing.ticket.io nebo ve známých předprodejích. Veškeré informace na www.dancing-friends.eu.