Dodala, že plánované operace nemocnice omezovat nehodlá.

V Karlovarské krajské nemocnici, pod níž patří nemocnice v Karlových varech a Chebu, podali výpověď z přesčasů zdravotníci dětského oddělení, v Chebu chirurgie a interny. Týkalo se to zejména těch oddělení, kde personální situace nebyla zela zajištěna, proto lékaři sloužili stovky hodin přesčasů navíc.

KKN se s koncem roku potýkala s dalším problémem, a to nárůstem akutních respiračních infekcí v kraji. Nejvyšší nemocnost byla v okrese Cheb, nejnižší na Sokolovsku. Počty nemocných s akutním respiračním onemocněním v regionu dosáhly dokonce epidemie. Na 100 tisíc obyvatel bylo v týdnu od 22. prosince evidováno 1743 nemocných.

Požár v Jáchymově.
Po požáru v Jáchymově se našlo tělo. Dům nemíval před lety dobrou pověst

Přesto vedení KKN ale návštěvy pacientů během vánočních a novoročních svátků nezakázalo, ovšem poprosilo všechny ty, kteří se chystali do nemocnice přijít, k dodržování hygienických pravidel. "Posuďte svůj zdravotní stav, a pokud vykazujete příznaky respiračních onemocnění, jako je rýma, kašel, zvýšená teplota, či jste byli v kontaktu s nemocným, návštěvu nemocnice odložte," žádal veřejnost hejtman Petr Kulhánek (KOA, STAN).

Přestože se podle hejtmana Kulhánka situace mírně zlepšuje, tato opatření by měli návštěvníci dodržovat i nadále. "Stále apelujeme na obyvatele, aby návštěvy zvážili či případně omezili, a při pohybu po nemocnici důsledně dodržovali opatření ve vztahu k ochranným pomůckám," opět doporučuje hejtman.

Stavba D6 u Hořoviček.
Významné akce na Karlovarsku: otevření AC Startu i výstavba D6

Počty ohledně akutních respiračních onemocnění v kraji krajský úřad bedlivě sleduje a podle krajské mluvčí Veroniky Svobodové je hejtmanství v kontaktu jak s krajskou hygienickou stanicí, tak s jednotlivými nemocnicemi.