VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice nemá kde prát špinavé prádlo, leda u soudu

Chebsko, Karlovarský kraj -Společnost LUKR prádelenská, která jí dodávky čistého prádla zajišťovala, je v úpadku

24.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jitka Dolanská

Karlovarský kraj – Karlovarskou krajskou nemocnici, která sdružuje nemocnice v Chebu, Sokolově a Karlových Varech do jedné akciové společnosti (KKN), stíhá jedna rána za druhou.

Po problematickém řízení s firmou Česká zdravotní, jejíž management se ze špatné správy této akciové společnosti nyní zpovídá u soudu, a reálné hrozbě lékařů, že odejdou kvůli špatným pracovním podmínkám, nemocnici navíc hrozí, že pacienti a zdravotnický personál nebudou mít ani čisté prádlo. Firma LUKR prádelenská je totiž v úpadku. Její nesplacené dluhy vůči jejím odběratelům, státu i zaměstnancům činí desítky milionů korun.

„S firmou, která nám doposud zajišťovala praní prádla, jsme po dohodě ukončili smluvní vztah s tím, že do konce tohoto měsíce ještě zajistí dodávky do nemocnic v Karlových Varech a v Chebu a do konce tohoto roku do nemocnice v Sokolově.

Současně jsme operativně zajistili dočasné náhradní řešení, kromě jiného také nákupem jednorázového prádla a pomůcek. Tento režim bude fungovat do doby výsledku řádného výběrového řízení na tuto službu,“ uvedla Zdeňka Marková, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.

Podle generálního ředitele KKN Josefa Horáka hradila nemocnice za praní prádla firmě LUKR desítky milionů korun ročně. Výpadek prádelny navíc pro nemocnici znamená zvýšené náklady, protože nákup jednorázového prádla nebude levnou záležitostí. „Je to ale na přechodnou dobu. Tedy do doby, než bude znám náhradní dodavatel,“ vysvětlil.

Výběrové řízení na novou prádelnu bude podle Jany Pavlíkové, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje, vyhlášeno co nejdříve. „Do té doby bude prádlo pro nemocnici zajišťovat náhradní dodavatel,“ dodala.

Pacienti by výpadek prádelny pocítit neměli vůbec. „My jsme se zásobili dopředu. Naší povinností je udržovat nemocné v čistotě a v hygienickém prostředí, proto jsme se jednorázovým prádlem a lůžkovinami předzásobili,“ vysvětlila Marie Klauzová, vrchní sestra z oddělení ARO.

Autor: Ivana Kalinová

24.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení