Mariánskolázeňská nemocnice nejenže rozšířila ordinační hodiny ambulancí, v březnu ve městě bude zajišťovat pohotovost, ale nakupuje nové moderní přístroje a otevřela i novou ambulanci. Ta pomůže pacientům s psychickými problémy.

Mariánskolázeňská městská nemocnice se může pochlubit například novým barevným ultrazvukem. Podle vedení nemocnice jde o technologii, která umožňuje rychlejší a spolehlivější diagnostiku. Čtyři sta tisíc korun na pořízení ultrazvukového přístroje věnoval nemocnici sponzor. Kromě nového přístroje se v nemocnici otevřela nová ambulance. „Jde o psychiatrickou ambulanci pod vedením Věry Vobořilové," uvedl ředitel nemocnice Zdeněk Kříž s tím, že společně s ambulancí je otevřena i specializovaná poradna pro poruchy paměti.

Velkým pokrokem není jen pořízení nového přístroje a otevření psychiatrické ambulance, ale hlavně skutečnost, že se do Mariánských Lázní vrátí lékařská pohotovost. Tu budou využívat nejen obyvatelé Mariánskolázeňska. Určena bude také pro lidi ze severního Tachovska. Otevření pohotovosti bude financovat Karlovarský a Plzeňský kraj svorně 1,2 milionu korun. Na chod nemocnice bude přispívat i menšinový vlastník, město Mariánské Lázně.