Výpověď podalo v chebské nemocnici devatenáct lékařů. Mezi nejohroženější oddělení patří interna a dětské oddělení. Do situace okolo se proto vložili také představitelé města Chebu a s odcházejícími doktory se sešli.

„Máme obavy, aby se nezhoršily zdravotnické služby – jejich dostupnost a kvalita,“ uvedl ohledně situace chebský starosta Pavel Vanoušek. „Iniciovali jsme proto setkání se zástupci lékařů, kteří podali výpověď, a seznámili jsme je s našimi obavami,“ popisoval s tím, že by vedení města chtělo zabránit zásadnímu omezení provozu či dokonce ohrožení samotné nemocnice.

„Lékaři si situaci plně uvědomují. Vysvětlili nám i jejich dlouhodobě neřešené požadavky,“ potvrdil Vanoušek s tím, že jednání budou pokračovat, a dodal, že se dohodli na společném stanovisku. „Starosta uvedl, že město, přestože není vlastníkem nemocnice, vždy její činnost podporovalo a bude v této podpoře také pokračovat,“ píše se v prohlášení. „Dělá to s tím, aby pro občany města a spádové oblasti byla zajištěna dostupná kvalitní zdravotní péče. Vedení města se obává, že současná situace může vést k významné redukci činnosti nemocnice, či až k ohrožení její existence.“

Chebský starosta připustil i strach, že se odchod doktorů dotkne nejen interny, dětského oddělení, ale také porodnické části. Požádal proto zástupce lékařů, aby se zamysleli, jestli město Cheb může nějakým krokem přispět k přehodnocení stanovisek ve výpovědi. Jak uvádí společné prohlášení, nikdo z lékařů nechce, aby byla nemocnice nucena hledat jakýsi 'krizový scénář' svého provozu, nebo dokonce musela ukončit provoz v důsledku další nečinnosti vedení resortu zdravotnictví.

„Účast na protestní akci Lékařského odborového klubu, která probíhá od května 2010 a nyní podanými výpověďmi vrcholí, je odrazem neudržitelné situace v celém českém zdravotnictví. Kraje se snaží alespoň zlepšit podmínky pro poskytování nemocniční péče v regionu - viz rozsáhlá rekonstrukce zahájená v nemocnici v Karlových Varech a nyní i rozbíhající se dlouho očekávaná rekonstrukce hlavního pavilonu nemocnice v Chebu,“ shodují se zástupci lékařů s představiteli města.