/Na každém rohu, na ulicích, v restauracích či domácnostech. Snad všude se v současnosti mluví o chebské nemocnici. Někteří míní, že bez ´černé díry na peníze´ bude městu líp, jiní však argumentují tím, že možná v budoucnu zůstane druhé největší město kraje bez nemocnice.

„Nejsem podrobně seznámen s koncepcí rozvoje Karlovarské krajské nemocnice, k níž patří i nemocnice v Chebu,“ píše ve svém dopise například Cheban Miroslav Sabadin. Děsí mě ale skutečnost, že nad vypracovanou koncepcí má pochybnosti nejen Lékařský odborový klub, ale i samotná rada města. Lékaři dokonce sepsali prohlášení, protože mají obavy, že na změny doplatí nejvíc pacienti chebského regionu. A to ve mě vyvolává strach, co bude dál. Mám pocit, že bude jedna moderní nemocnice v Karlových Vatech, a dvě obyčejné nemocnice jen tak, aby se neřeklo, v Chebu a Sokolově. No, a v budoucnu se situace sama vyřeší, protože kvalifikovaný personál postupně odejde a kraji nezbyde, než nemocnici zavřít. Někteří namítají, že po vybudování rychlostní silnice budeme z Chebu ve Varech do třiceti minut, ale co ti, kteří auto nemají? A co lidé z Hranic, ze Studánky a z dalších výběžků bývalého okresu Cheb?“ Miroslav Sabadin poukazuje ve svém dopise na těžkosti těch, kteří žijí v odlehlých obcích a dojíždí například na dialýzu do Sokolova. „Mají šanci jedině kolem půlnoci, protože přednost dostanou obyvatelé okresu Sokolov a až pak přicházejí na řadu ti ostatní,“ píše doslova.

Ostře vystoupil na obranu nemocnice také Klub zastupitelů sociální demokracie: „Žádáme Radu Karlovarského kraje a Dozorčí radu Karlovarské krajské nemocnice, aby s podobným hazardním experimentováním přestaly. Chceme střednědobou koncepci rozvoje nemocnice!“

Dopis Miroslava Sabadina najdete zde:

Prohlášení Klubu zastupitelů sociální demokracie najdete zde:

Tématu chebské nemocnice jsme se v Chebském deníku věnovali už několikrát.

Poprvé 3. července - tento článek najdete zde:

Znovu jsme se k tématu vrátili 18. července:

20. července jsme se nemocnici zabývali také:

O problémech zdravotnictví v Karlovarském kraji psali také naši kolegové v Karlovarském deníku: