VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnici zánik nehrozí

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Nemocnice v Mariánských Lázních zavádí nejmodernější léčebné postupy

28.6.2007
SDÍLEJ:

Nejmodernější technku používají v nemocnici v Mariánských Lázních. Na snímku přístroj Ligasure na lepéní tkání pulsní vysokofrekvenční energiíFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Informace, že mariánskolázeňská radnice není spokojená se svým strategickým partnerem v městské nemocnici, zaujala spoustu obyvatel města. Objevily se mezi nimi také obavy o její příští osud.
„Jen abychom nedopadli jako v nedaleké Plané, kde nemocnici zrušili a lidé musí za péčí daleko dojíždět,“ vyjádřil své obavy senior Antonín Liška z Mariánských Lázní.

Vedení nemocnice i mariánskolázeňské radnice ale tvrdí, že není důvod k obavám.
„Strategický partner, společnost Mediterra, nás požádala o poshovění až do září letošního roku,“ uvedl včera mariánskolázeňský starosta Zdeněk Král. Podle něj není důvod jí nevyhovět, protože v letních měsících se toho už mnoho stihnout nedá.
Mediterra měla vložit do rekonstrukce nemocnice asi 72 miliónů korun. Podle starosty ale nebyl problém jen ve strategickém partnerovi, ale také v české legislativě
„Jsme připraveni nemocnice transformovat na obchodní společnost. Rekonstrukci by nemocnice zaplatila z úvěru,“ dodal starosta.

„Od roku 2002 jsme vždy vykázali zisk. Rekonstrukci musíme financovat z úvěru. Pokud bychom ji měli platit z vlastních prostředků, trvala by asi deset let a to je příliš dlouho,“ zdůraznil ředitel nemocnice Jiří Kestřánek. Transformace se proto nijak neobává, a to i vzhledem k tomu, že personální situace je stabilizovaná
Jako nejsložitější označil fungování urologického oddělení během oprav. „Na přechodné období by muselo být přestěhováno do provizorního prostředí. Toto období ale nesmí být delší než 18 měsíců,“ poznamenal ředitel.

Právě urologie a chirurgie zaznamenává v mariánskolázeňské nemocnici největší nárůst operačních výkonů.
„Je to také způsobeno zaváděním nejmodernějších lékařských technik,“ uvedl náměstek ředitele pro léčebnou péči Matěj Hladký. Jako příklad uvedl zhruba měsíc starý přístroj Ligasure na lepení tkání a cév pulsní vysokofrekvenční energií, který je šetrný k pacientům. „Přístroj minimalizuje krevní ztráty. Ty se pohybují například u operací tlustého střeva kolem 300 až 500 mililitrů. Při použití tohoto přístroje se tato hodnota pohybuje okolo 50 mililitrů,“ řekl primář chirurgie Josef Švec.

Nové metody se zavádí také na urologii. Léčí se zde ženy z celého Karlovarského kraje kvůli neschopnosti udržet moč. Jako na jednom ze tří pracovišť v České republice se v Mariánských Lázních začíná operativně léčit tento problém i u mužů. „Zákrok, který stojí 26 800 korun, hradíme zatím z vlastního rozpočtu,“ poznamenal primář urologie Said Umer. Nemocnice ale jedná se zdravotní pojišťovnou o zařazení tohoto úkonu do seznamu výkonů.

28.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení