Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza nemocnice stále pokračuje

CHEB - K problematice chebské nemocncie se vyjadřují snad všichni představitelé, ale obyvatelů se nezeptá nikdo. Tentokrát poskytl své vyjádření poslanec Pavel Vanoušek

8.9.2007
SDÍLEJ:

Situace okolo chebské nemocnice je napjatáFoto: DENÍK/Jitka Dolanská

Pod heslem centralizace na straně jedné , decentralizace na straně druhé a ozdravení ekonomiky byly odstartovány změny ve všech třech nemocnicích Karlovarské krajské nemocnice a.s. (KKN ).Tyto změny,které nemají většinovou podporu odborné veřejnosti a jsou vrozporu se Zdravotním plánem Karlovarského kraje byly schváleny Radou Karlovarského kraje na jejím mimořádném zasedání 17.července.Ovšem již před tím byly zrozhodnutí výkonného ředitele KKN Mgr. Hanzla provedeny radikální změny vněkterých částech laboratorního komplementu aniž by byly dostatečně ekonomicky a odborně zdůvodněny.Byla zrušena oddělení mikrobiologie vChebu i vSokolově,redukovány výkony biochemických laboratoří vSokolově i vChebu a bylo zrušeno pracoviště zpracování krve hematologického oddělení vChebu.Další silnou kávu naservíroval zřizovatel chebským vpodobě návrhu na zrušení oddělení neurologie a výhledově i oddělení ORL,redukci lůžek na interně (přesto,že trvale je kapacita přetížena) a na oddělení onkologie a radioterapie.Říká se tomu „opatření koptimalizaci“.Tato opatření jsou odmítána veřejností,odborníky i politickou reprezentací .V prohlášení pracovníků Lékařského odborového klubu chebské nemocnice je většina těchto opatření opakovaně odmítána.Ale bavit se spracovníky- to přece není styl vedení KKN.Tomu je bližší pracovníkům nařizovat,zakazovat a udržovat je vnejistotě.

Připravovaná „optimalizace“ nemocnice vChebu byla projednána i vRadě města Chebu.Ta navrhovaná opatření odmítla,požádala o zrušení usnesení Rady Karlovarského kraje k„optimalizaci“ a předložení kvalifikované koncepce rozvoje KKN,která bude podložena důkladnou analýzou současného stavu.Stejně jako většina veřejnosti jsem tuto výzvu velmi přivítal.Věřil jsem(přestože ji hejtman odmítl spoukazem ,že chebští nic nepochopili),že přinese změnu.To by ovšem za ní musel stát chebský starosta.Ale zatím nestojí.Na jednání na Krajském úřadu konaném 28.8.2007 se chebské nemocnice na rozdíl od ašského starosty nezastal. A následující den nepodpořil na jednání Dozorčí rady KKN návrh předsedy na zařazení bodu programu kodvolání předsedy představenstva a výkonného ředitele Mgr.Hanzla .

Je,podle mého názoru, snad poslední možnost nápravy.Tou možností je prosadit na jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje zrušení usnesení Rady Karlovarského kraje týkající se „optimalizace“.Upozorňuji,že ta se dotkne nepříznivě občanů ze spádové oblasti chebské nemocnice. A těch je více než sto tisíc.Věřím,že krajští zastupitelé budou na jejich zájmy myslet až dojde khlasování.

8.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení