Ivo Tukinski, ředitel rychlé záchranné služby, může na prémie za uplynulé pololetí zatím zapomenout. Kvůli sanitkám může přijít o prémie v řádu desítek tisíc korun.

„Výběrové řízení na tyto vozy bylo teoreticky realizováno, ale fakticky chybějí. Přitom sanitky rychlé záchranné služby měly být v terénu už od června. Dokud vozy nebudou k dispozici, krajská rada o odměně pro ředitele jednat nebude,“ uvedl Václav Larva (ČSSD), krajský radní pro zdravotnictví.

Za pět sanitek, z toho čtyři plně vybavené a jednu transportní, zaplatí záchranná služba 15 milionů korun. Smlouva s dodavatelem byla podepsána už 4. února.
Ve výběrovém řízení ale došlo k nečekaným průtahům a soutěž se tak musela opakovat. Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) byla záchranka v zadávací dokumentaci příliš konkrétní u standardizovaného typu lehátka. „A právě to bylo napadeno jiným výrobcem,“ vysvětlil. Hejtman doplnil, že sanitky by měly být k dispozici do poloviny září.

Záchranná služba odmítla celou záležitost komentovat. „To je plně v kompetenci Karlovarského kraje. Výběrové řízení ale bylo vypsáno správně a dle pravidel. Sanitky pro převoz pacientů budou do poloviny září,“ sdělil Lukáš Hutta, mluvčí rychlé záchranné služby.

Vozový park rychlé záchranné služby činí 43 vozů. Záchranka má jedenáct výjezdových stanovišť.