„Nepůjde o klasický sportovní areál na posilování," nastínil starosta Aše Dalibor Blažek. „Osadní výbor pro Vernéřov a Dolní Paseky si vytipuje šest cvičebních prvků, které plánuje do hřiště umístit. Nebude se však jednat o posilovací hrazdy na workoutové cvičení nebo něco podobného. Tyto prvky budou spíše určené k lehkému protažení těla."

Osadní výbor pro Vernéřov a Dolní Paseky chce hřiště vybudovat, protože by rád umožnil lidem v jejich okolí protáhnout se a trochu si zacvičit přímo v místě jejich bydliště.

„Myslím si, že je to skvělý nápad," uvedl jeden z občanů Vernéřova. „Staří lidé nebudou muset chodit nikam daleko, aby se mohli alespoň trochu udržet ve formě, a věřím, že toto venkovní fitness hřiště bude mít co nabídnout i našim dětem a mládeži. Sám tam určitě budu chodit, abych si trochu protáhl a zpevnil celé tělo."

Nejméně šest různých cvičebních prvků, které bude hřiště obsahovat, si vyberou z vernéřovského osadního výboru sami tak, jak věří, že pro občany budou nejvhodnější.

Celkové finanční náklady na výstavbu tohoto netypického venkovního fitness hřiště ašská radnice zatím odhaduje na přibližně sto tisíc korun.