Čistě nerudovská otázka se možná vyřešila. Taorminu chce nemocnice zpět.

Mariánskolázeňské zdravotnické zařízení se obrátilo na tamní radnici s žádostí o dlouhodobý pronájem. „Vila Taormina vždy patřila k nemocnici," řekl majitel nemocnice Jakub Zavoral. Rozhodnutí dřívějšího majitele zařízení opustit Taorminu nebylo podle nynějšího většinového vlastníka šťastné.

Do Taorminy by se v případě, že město opuštěnou budovu nemocnici pronajme, měla vrátit zpět lůžková část. Nemocnice v Mariánských Lázních se totiž dlouhodobě potýká s velkým problémem a tím je nedostatek místa. „Postupně vracíme do nemocnice ambulance, nově chceme otevřít infuzní stacionář, uvažujeme o dětské psychiatrii a mnohém dalším," přiblížil Jakub Zavoral s tím, že zařízení zvažuje opět zavést lékárnu nebo alespoň výdejnu léků. Ve stávajících prostorách to ale možné není, budova nemocnice má totiž velký nedostatek, není nafukovací.

„Věříme, že nám radnice vyjde vstříc a budova Taorminy bude znovu patřit k nemocnici a bude sloužit pacientům," dodal majitel s tím, že chátrající Taorminu, na jejíž znovuzprovoznění bude potřeba několik milionů korun, by nemocnice do pronájmu ráda znovu získala už letos.

Žádostí o pronájem Taorminy se bude zabývat zastupitelstvo, které v červnu řešilo, co s chátrající budovou. „Na posledním zasedání jsme schválili záměr prodeje," řekl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák s tím, že nedávno rada města schválila souběžně se záměrem prodeje zveřejnit i záměr pronájmu.

Zda město Taorminu pronajme nemocnici nebo jinému zájemci, či v nevyužívané budově vznikne hospic či startovací byty, jak navrhovali někteří zastupitelé, se zřejmě ukáže až v září po zastupitelstvu.