Zvířete se jednoduše zbaví. Chebský psí útulek v Horní Hraničné je jich plný.
Nedávno se objevil malý hnědočerný pes i na silnici mezi Aší a Hazlovem. Než ale na místo dorazili strážníci městské policie z Aše, bylo zvíře pryč. „Na udaném místě už jsme psa nenašli,“ uvedl velitel strážníků Richard Kosík, sám milovník zvířat. Zbývá jen doufat, že toulavého chlupáče nesrazilo nějaké auto.

Kříženci labradorů, jezevčíků, ale třeba i brazilská fila či šarpej. Všechny tyto psy má ve své péči psí útulek v Horní Hraničné. „Labradorů a jejich kříženců je teď hodně,“ uvedla před časem vedoucí útulku Marie Lokingová.

K nejnovějším přírůstkům patří asi čtyřměsíční kříženec, který dostal jméno Lothar. Jeho šance na adopci jsou mnohem větší než u šarpeje. „Pokud se neudá, bude utracen, majitel ho už nechce,“ uvádí na stránkách útulku Marie Lokingová.

Existují i psi, kteří na novou rodinu v útulku čekají už řadu měsíců a mnoho se jich dokonce z adopce vrací. To je příklad třeba Filipa. „Začal být agresivní na celou rodinu. Je vidět, že o něj bylo perfektně postaráno, ale jeho agresivita se stupňovala. V útulku je zatím smutný, stále kňučí a štěká,“ popisuje Lokingová na webu. Fotografie a popis psů najdete na internetu.