Srdeční slabost postihla staršího muže po nákupu ve františkolázeňském Lidlu. Ten se svalil na zem a potřeboval pomoc. Jenže tu mu podle svědka Otakara R. nikdo z kolemjdoucích neměl snahu dát.

„Ve 12 hodin a 3 minuty jsme přijali oznámení o muži před františkolázeňským Lidlem, kterému se zřejmě udělalo nevolno," potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Alexandr Vondráček.

„Mezitím, než přijela na místo záchranka, radila operátorka po telefonu, jak postupovat při oživování. Rychlá zdravotnická pomoc společně s rychlou lékařskou pomocí byla na místě během deseti minut a její pracovníci ihned začali muže oživovat. Muže resuscitovali několik desítek minut, ale lékař poté musel u pacienta konstatovat smrt," dodal s tím, že muž měl srdeční slabost.

U Lidlu se v tu dobu vyskytovalo mnoho potenciálních záchranářů.

„Zajížděl jsem na parkoviště k Lidlu ve Františkových Lázních, kde jsem chtěl vysadit známého," prozradil náhodný svědek Otakar R.

„Ve chvíli, kdy jsem vystoupil z auta, všiml jsem si, jak u jiného auta leží pán. Dveře jeho auta byly otevřené, vedle měl nákupní košík. Se známým jsme k němu běželi. Pán chrčel. Zahájili jsme resuscitaci a zavolal jsem záchranku. Přidala se k nám také jedna paní, zdravotnice. První pomoc jsme prováděli až do příjezdu sanitky. Co mě ale dostalo nejvíc, bylo to, že pána si nikdo nevšímal. Lidé chodili okolo a nikdo ani neměl snahu mu poskytnout první pomoc," dodal Otakar R.