Míra nezaměstnanosti se na Chebsku drží již druhý měsíc na stejné úrovni.

„K 28. únoru jsme evidovali 5 847 lidí,“ uvedla mluvčí Úřadu práce (ÚP) Cheb Marie Sýsová. Tato cifra znamená 10,7 procenta nezaměstnaných.
V evidenci ÚP bylo ke konci minulého měsíce 2 547 žen a 242 mladistvých včetně absolventů. Volných míst ale bylo pouhých 323.

„Nejvyšší míra nezaměstnanosti je ve Velkém Luhu,“ poznamenala Sýsová. Statistika hovoří o 28,36 procentech nezaměstnaných. Naopak nejlépe je na tom obec Valy, kde je 4,43 procenta nezaměstnaných. V mikroregionech se na smutné první místo řadí Tepelsko, kde je 21,36 procent lidí bez zaměstnání, na druhé pozici je Chebsko s 13,28 procenty lidí bez práce. Pomyslně třetí je Ašsko s 11,13 procenty nezaměstnaných a nejlépe je na tom Mariánskolázeňsko (8,13 procent). Podle analytiků se míra nezaměstnanosti okolo deseti procent bude v České republice držet po celý letošní rok. Výrazné zlepšení na trhu práce se prý dá očekávat až v příštím roce. Celorepublikově se o jedno pracovní místo uchází statisticky 18 lidí.

„Mladí lidé práci neseženou, protože o ně není zájem, a důchodci musí makat, protože hranice odchodu do důchodu se zvyšuje,“ konstatoval Cheban, který již několik měsíců nemůže najít zaměstnání.