Kolik lidí je na Chebsku bez práce? Poslední čísla mluví o 6,4 procenta, což je méně než na Karlovarsku a Sokolovsku. Podle představitelů Chebu je za tímto úspěchem i průmyslový park, který zaměstnává 1200 lidí.

Zatímco na Chebsku bylo ke konci loňského roku bez práce 6,4 procenta lidí, celorepublikový údaj činil 7,5 procenta, a krajský dokonce 8,2 procenta. Na sousedním Sokolovsku byla přitom míra nezaměstnanosti 9,9 procenta a na Karlovarsku 8,3 procenta.

„Náš průmyslový park, jehož první etapa je již plně obsazena a prakticky rozebrány jsou už i pozemky v právě budované druhé etapě, určitě není jediným faktorem, který k příznivému vývoji nezaměstnanosti na Chebsku přispívá, ale jeho přínos je v tomto směru nepopiratelný," uvedl chebský starosta Petr Navrátil. „Slibně to vypadá i do budoucna. Podle rezervačních smluv, které máme uzavřeny na pozemky v druhé etapě, by v nejbližších letech měli investoři vytvořit minimálně tisícovku dalších nových pracovních míst," doplnil starosta.

Chebsko je na tom dobře i z hlediska počtu volných pracovních míst. V prosinci jich zde bylo 871. Pro porovnání na Karlovarsku nabízeli zaměstnavatelé pouze 598 volných míst, a na Sokolovsku dokonce jen 179.