Řidičů, kteří spáchali přestupek a neměli na místě na zaplacení pokuty, není na Chebsku zrovna málo. Čekat na dopis s výzvou o zaplacení je ale podle policistů naprostý nesmysl.

„Před několika lety jsem dostal pokutu za předjíždění na plné čáře,“ svěřil se Jan Piták z Chebu. „Pokuta činila tisíc korun. Na místě jsem nezaplatil a čekal, až přijde dopis,“ řekl s tím, že dopis nepřišel nebo se někde ztratilo oznámení. „Prostě se ke mě nedostal. Po telefonování na celní úřad mi ale sdělili, že nesmějí podávat informace po telefonu. Jak vlastně zjistím, jestli pokutu někdo chce nebo nechce? Rád bych ji zaplatil, ale nevím komu,“ dodal.

„Pokud policisté uloží blokovou pokutu, kterou osoba na místě nezaplatí, má patnáct dnů na to, aby tak učinila,“ informovala tisková mluvčí policie Martina Hrušková. Pokud se tak nestane, Policie České republiky po uplynutí patnáctidenní lhůty podstoupí celou věc Celnímu úřadu. „Celní úřad pohledávku poté vymáhá,“dodala Hrušková.

„Nějak celou věc nechápu,“ řekla Daniela Hrubá z Chebu. „Pokud dostanu pokutu a třeba na ni i zapomenu, tak dojdu na celní úřad a zjistím, jak to vypadá. Pokud pokutu nezaplatil, musí tam o tom mít záznam. Já osobně bych měla vážně strach, že se z jednoho tisíce stane mnohem větší částka. Je jasné, že si někdo může říct, že za ta léta je celá věc už promlčená. Jenže za několik let se pak také může stát, že přijde exekuční příkaz.“