Dvě loupežná přepadení se zbraní v ruce má na Chebsku s největší pravděpodobností na svědomí jeden a týž pachatel. Oba případy se staly 23. prosince.

„Poprvé lupič řádil v 9.40 v Okrouhlé na Chebsku, podruhé udeřil o hodinu později přímo v Chebu v ulici 26. dubna,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Pachatel si pokaždé vybral malý obchod se smíšeným zbožím. „Při přepadení držel v ruce černou krátkou střelnou zbraň,“ konstatovala Dohnalová. Po obsluze požadoval v obou případech vydání finanční hotovosti. „Ani v jednom případě si ovšem peníze neodnesl. Je tedy proto možné, že bude trestnou činnost opakovat,“ varovala mluvčí.

Podle popisu přepadených je pachatelem muž, který vypadal na 20 let. „Je 180 až 185 centimetrů vysoké hubené postavy, má krátké černé vlasy. Na sobě měl světle šedou mikinu, pravděpodobně z materiálu fleece, a černou čepici, možná kuklu,“ popsala pachatele Dohnalová.

Lupič hovoří plynně česky a je pravděpodobné, že se po regionu pohybuje v autě. „Policisté žádají veřejnost o spolupráci. V případě, že máte jakékoliv informace k osobě pachatele, neprodleně kontaktujte policisty na bezplatné lince 158 nebo na kterékoliv služebně,“ vyzvala krajská mluvčí.