VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezodpovědných pejskařů stále přibývá

Cheb, Horní Hraničná – Opuštěný pes Piškot, který se našel v Lipové na Chebsku (o případu Deník informoval), skončil, jak jinak, v chebském psím útulku v Horní Hraničné. A náklady na jeho umístění v tomto zařízení nese město Cheb

13.4.2011
SDÍLEJ:

OPUŠTĚNÝ PES z Lipové, který dostal jméno Piškot, nakonec nedobrovolně skončil v útulku v Horní Hraničné. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Psa odchytila hlídka městské policie (MP) u cyklostezky a zavolala ji sama nálezkyně psa, která jej v Lipové krmila. „Jela jsem se projet na kole a on běžel za mnou. U Chebu už nemohl, tak jsem zavolala strážníky,“ vysvětlila. Leč poplatek za umístění psa do útulku neplatila Lipová, na jejímž katastru se pes prokazatelně našel.

„Jak k tomu přijdou ti ostatní, se kterými mám smlouvu a kteří poctivě platí?“ dotazuje se právem Marie Lokingová, vedoucí útulku. Opětovně poukázala na to, že někteří ze starostů obcházejí zákon, když se nepostarají o nalezeného psa. Jak spočítala, ročně tak přijde chebskou městskou pokladnu útulek na 250 tisíc korun navíc.

„Jen od začátku roku skončilo v útulku 90 psů. A co je horší, volají mi lidé, že když se nemusí postarat starosta, nemusí ani oni, a oznamují mi, kde nechali opuštěného psa.“ Podobně jako tři štěňata, která jsou v útulku jen pár dní. Oznamovatel zavolal strážníky, že našel psy. Těm tvrdil, že je někdo vyložil z tranzitu a že si nestihl přečíst SPZ, protože auto už bylo daleko. Vedoucí útulku ale oznamovatel řekl, že kolem místa vyložení štěňat bylo hodně lidí a nebyla možnost si značku poznamenat.

Útulek v Horní Hraničné má kapacitu 25 psů, kterou ovšem dlouhodobě překračuje. Místo zabírají především agresivní psi, kteří jsou naprosto neudatelní. Majitelé si neumí vychovat psy, a když se pak sami ocitnou v situaci, že je zvíře ohrožuje, nemají lepší nápad než ho vyhodit. Stejně nezodpovědně se chovají majitelé fen. Na Chebsku je řada těch, kteří si neohlídají své zvíře, a když se pak narodí štěňata, opět skončí na ulici.

A řešení? Snad zpoplatnit odchyt psů. Poplatek by hradil oznamovatel. Dalším řešením je důsledná kontrola majitelů psů a hledání, komu vyhozený pes patří. V tomto má velké znalosti právě vedoucí útulku. Ona zná psy na Chebsku. Pomohla by rovněž důrazná osvěta a kastrace zvířat, jež nejsou určená k chovu.

Autor: Nataša Šmatová

13.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení