„Vedení našeho města události týkající se migrantů neustále sleduje," informoval tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Situaci vyhodnocujeme společně s policejními složkami. Možnost, že by se zde migrující osoby ve větším počtu mohly vyskytnout, samozřejmě existuje." Co se týče opatření, v Aši pracovníky brzy čekají proškolení organizovaná na migrantské téma centrálními úřady.

„V tuhle chvíli z migrantů zase tak velké obavy nemáme," uvedl starosta Aše Dalibor Blažek. „Víme totiž, že by naše město hned opustili a snažili by se dostat do Saska a Bavorska. Velký problém by nastal v případě, že by Německo napevno uzavřelo své hranice. To by pak migranti zůstali v Aši a hromadili by se tady."

Migrační problém se bude také projednávat na dalším setkání organizace Sdružení Přátelé v srdci Evropy. To bude mít však spíše informativní účel. Mezi členská města svazku patří vedle jiných právě také Aš. Snahou organizace je přiblížení Čechů a Němců i přes jejich temnou historii. Vzniku tohoto svazku předcházelo podepsání přeshraniční spolupráce mezi městy Aš, Rehau a Olešnice v roce 2001.