Nejen v Chebu, ale také v Mariánských Lázních působí nízkoprahový klub. Ten zdejší je určen dětem a mládeži od 12 do 20 let.

Smyslem je motivace

„Nízkoprahový klubu má za cíl dát dětem a mládeži šanci osobnostního rozvoje a posílit jejich motivaci ve vzdělání, a tak i jejich budoucí uplatnění na trhu práce,“ vysvětlila Martina Nunekpeku, vedoucí klubu.

„Klub se pro ně stává prostředím, kde mohou smysluplně trávit svůj volný čas, a zároveň je jim nabídnutá a zprostředkovaná odborná pomoc. Cílem je, aby jim nízkoprahový klub napomohl v bezpečném přechodu mezi dětstvím a dospělostí,“ uvedla.

Poskytuje širší služby

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM) nabízí širší škálu specifických služeb. Jedná se o služby včasné prevence až po provázání s následnou péčí.
Smyslem práce všech je podle vedoucí poskytnout komplexní nabídku a podporu dětem a mladistvým v nepříznivé sociální situaci.

Spolupráce je důležitá

Nízkoprahový klub spadá do služeb sociální prevence a spolupracuje s dalšími institucemi jako například se sociálním odborem, školami, policií a tak dále.
Kdo vlastně za tímto klubem stojí? Je to občanské sdružení KOTEC, které působí po celém okrese Cheb. NZDM najdou zájemci Husově ulici číslo 288 (nad autoškolou Fictum) a své služby poskytuje od pondělí do pátku mezi 14. až 18. hodinou. „Většina klientů je kolem patnácti let,“ doplnila Nunekpeku.

Vše je zdarma

Dospívající od 12 let mohou do klubu přijít bez jakéhokoliv doporučení a zdarma využít služby klubu. Případné dotazy je možné napsat na email zařízení ml@kotec.cz a pracovníci na ně zpětně odpoví.

V uplynulém týdnu uspořádalo NZDM zajímavou akci – dekorování triček. O této události Deník informoval.

„Akci jsme uspořádali jako jednu ze série mnoha dalších, které mají za účel naplnění volného času dětských klientů a jednak upozornění na aktivity klubu. Podobnou akci můžeme čekat další měsíc,“ uvedla Kateřina Bémová, pracovnice NZDM.