Tato akce se totiž konala v chebském Západočeském divadle (ZDCH). V programu si mohli například všichni vyzkoušet nasadit paruku anebo si mohli nechat namalovat obličej. Všichni návštěvníci měli možnost podívat se do zákulisí divadla.

„V divadle jsem byla úplně poprvé," sdělila šestiletá Veronika Stejskalová z Chebu. „Moc se mi líbilo, když jsem se podívala za oponu divadla a mohla jsem i pomoct divadelníkům, když hráli hru," radovala se Veronika.

Jedná se o evropskou akci, která začala před pěti lety.

„Celkem se Noc divadel uskutečnila ve čtyřiadvaceti městech po celé České republice, a to včetně velkých měst, jako je Praha nebo Plzeň," sdělil Šimon Dominik, dramaturg a režisér ZDCH. Hosté mohli v rámci večera zhlédnout například představení s názvem ´Lakomá Barka´.

„Specifický byl tento večer tím, že jsme umožnili lidem podívat se na jeviště i do zákulisí, takže mohli spatřit, jak divadlo vypadá ze všech stran," upřesnil Šimon Dominik. „Dále po skončení tohoto představení se mohli lidé nechat nalíčit, popřípadě se obléci do nejrůznějších divadelních kostýmů, v kterých se následně nechali vyfotit. Fotografii jsme jim zaslali na e-mail," dodal dramaturg divadla. Někteří si vyzkoušeli i roli samotného herce.