„Ihned ráno jsme vyjeli na místo, zmapovali celou situaci a Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary začaly okamžitě s odklízením popadané vegetace a dalšími pracemi na zajištění stromů v přilehlém porostu. Odstraňování následků bouře potrvá celý den a komunikaci budeme muset nechat uzavřenou,“ uvedl radní Petr Bursík.

Vzhledem k lokalitě nebyla možná objízdná trasa přes Březovou a veškerá doprava tak byla odkloněna přes město. I nadále ale platí výzva správců lázeňských lesů, aby lidé do lokality nad Březovou a Slovenskou ulicí nevstupovali. Odklízení popadaných stromů v terénu a odstraňování dalších následků bouřky bude trvat několik týdnů, navíc nelze vyloučit pád dalších stromů.

Hasiči v době od dvou do pěti hodin ráno v průběhu noci z úterý na středu vyjížděli v Karlovarském kraji odstranit spadlé stromy či větve z komunikací v osmi případech. „Jednalo se o místa u Stanovic, Lokte, Aše, Hranic či Toužimi. V Karlových Varech v ulici Slovenská bylo nutné odstranit více popadaných stromů. Tam došlo pádem stromu k poškození minimálně jednoho zaparkovaného vozidla a také parkovacího automatu,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.