Strážníci řešili sedm oznámení od občanů a tři z městského kamerového systému. „Začneme závažnými oznámeními. Náš kamerový systém zachytil výtečníka, který se na lávce na Švédský vrch nepohodl se svojí přítelkyní a spor řešil fyzickým napadením. Tento incident byl monitorován městskými kamerami. Strážníci po uklidnění agresora a ukončení úkonů předali celou věc pro podezření ze spáchání trestné činnosti Policii ČR,“ popsal situaci Janošťák.

U dalšího šlo o pobudu, který si vyhlédl jako terč své odvahy pítko na pěší zóně a reklamní poutač. Do příjezdu strážníků jim pár minutek dokazoval svou převahu. „Celý jeho statečný výkon byl monitorován městským kamerovým systémem a následně předán správnímu orgánu.“

Rekonstrukce zimního stadionu, Cheb
V soutěži Stavba Karlovarského kraje můžete hlasovat i pro tři stavby z Chebska

Třetí oznámení z kamerového systému bylo o osobě na autobusovém nádraží, které se netýkalo protiprávního jednání, ale u osoby bylo podezření na zdravotní problémy, což se nepotvrdilo. „Oznámení od občanů se týkala nezajištěného vozidla, grilování, a tak jako každý den i špatného parkování. Strážníci na noční směně dále provedli dvanáct kontrol chebských problémových zákoutí a kontrolu osmi závadových osob,“ dodal ředitel chebských strážníků s tím, že Městská policie Cheb děkuje všem občanům a návštěvníkům Chebu za ohleduplné a slušné chování.