Mezi nominovanými výrobky je například Kachna s droby od výrobce Farma Poustka, Věneček se žloutkovým krémem od Cakepoint Karlovy Vary a Výhonky hrášku od MICROGREEN Karlovy Vary. Soutěž probíhá každoročně ve všech krajích České republiky.

„Regionální potravina přinesla našemu pivovaru potvrzení sounáležitosti s karlovarským regionem. Být vnímán našimi zákazníky jako lokální a regionální pivovar patří mezi naše dlouhodobé cíle a ocenění našeho piva značkou Regionální potravina tento cíl podporuje a dobře zapadá do naší marketingové i výrobní strategie,“ uvedl loňský vítěz v kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje Michal Šneberger z pivovaru Rudohor.

Z nejzápadnějšího místa v republice.
Tip na výlet: Nejzápadnější bod republiky i město s nejkratším názvem

V Hodnotitelské komisi zasedli tradičně zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Krajského úřadu. Ocenění značkou Regionální potravina si producenti převezmou na slavnostním vyhlášení v Bečově nad Teplou v sobotu 20. července 2024.

„Regionální potravina je oceněním nejlepších regionálních produktů, ale také platformou pro sdílení informací, propojování výrobců a rozvoj trhu s kvalitními regionálními potravinami. Skvělé je, že i v letošním roce se v tak malém kraji, jako je právě Karlovarský kraj, podařilo nominovat další dva nové výrobce a vyhodnotit nejlepší výrobky ve všech kategoriích. Oceněné produkty mohou zákazníci sami vyzkoušet na plánovaných ochutnávkách,“ uvedl k letošnímu ročníku soutěže Lukáš Vacek ze společnosti FESTING s.r.o., který je koordinátorem soutěže v Karlovarském kraji.