VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová hala nabídne více prostoru

Cheb - Město má zájem, aby lokalita byla do budoucna využívána pro sportovní účely

11.6.2010
SDÍLEJ:

Asi takto by měla vypadat nová multifunkční sportovní hala, která by mohla vyrůst v areálu TJ Olympionik ChebFoto: archiv TJ Olympionik

Několik hřišť pro míčové a pohybové hry, prostor pro sportovní gymnastiku, atletické doskočiště, dráha pro inline či velodrom. To je jen příklad toho, co by mohlo vzniknout v moderním multifuknčním sportovisti. A vyrostlo by v chebském areálu TJ Olympionik.

Krytá hala pro všechny

Sportovci by rádi na místě současného areálu Olympionik viděli zastřešené sportoviště s umělým povrchem pro jednotlivé typy sportů. „Po 25ti letech dobrovolné práce s mládeží v řadě sportů jsme našli řešení ideální skladby sportovišť pro celoroční, pravidelnou a systematickou práci s mládeží a pro výuku tělesné výchovy ve školských zařízeních od mateřských, základních a až po střední školy,“ vysvětlil Petr Fiala, předseda tělovýchovné jednoty.

Zájem upadá

„Vychovali jsme řadu medailistů a mistrů republiky v olympijských sportech - atletika, cyklistika, triatlon a v kolektivních sportech byl úspěšný oddíl házené děvčat,“ uvedl Fiala s tím, že zájem o sport ale upadá. Podle jeho slov je to způsobené právě i nevyhovujícími podmínkami. „Pokud ovšem vybudujeme celoroční, kvalitní, moderní sportoviště, založené na současných trendech možného zájmu mládeže, a tuto výchovu nasměrujeme již do mateřských škol a základních škol na prvním stupni, tak máme šanci opět naplnit sportovní oddíly mládeže.“

Fungovala by po celý rok

Mezi výhodami haly sportovci uvádějí také fakt, že může fungovat i pro několik okolních škol. Dvě svá hřiště ani nemají. Kromě toho by se v hale mohly pořádat třeba soutěže, a to až po republikové. Odpoledne, o víkendech či v létě by ji pak využila i široká veřejnost.

Plán už putoval k radním

Záměr na vybudování multifunkčního sportoviště už Tělovýchovná jednota Olympionik předložila chebským radním. „Náš požadavek je v současné době získat partnerskou smlouvu s městem na podporu našeho projektu a případnou půjčku na částečné předfinancování našeho investičního záměru,“ vysvětlil Petr Fiala, předseda tělovýchovné jednoty.

Tomáš Ivanič z chebské radnice uvedl, že radní vzali záměr na vědomí. Jednota má do konce letošního roku předložit informaci o závazném způsobu financování haly. „Na základě těchto doplňujících informací by mělo padnout rozhodnutí, zda-li a případně jakým způsobem město projekt podpoří,“ řekl Ivanič a dodal, že město má zájem, aby lokalita byla do budoucna využívána pro sportovní účely.

Autor: Václava Simeonová

11.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení