VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová lávka nad tratí spolkne desítky milionů

Cheb - Konkrétní podobu začíná dostávat nová lávka pro pěší, která povede nad chebským nádražím.

29.4.2017
SDÍLEJ:

Uzavřená lávka pro pěší u chebského nádraží se dočká opravy až v příštím roce.Foto: Deník / Buriánek Jan

Z pěti návrhů připravených projektantem vybrala pracovní skupina ocelovou estakádní lávku o šířce 2,5 metru. Stavět by se mělo už na začátku příštího roku. Náklady půjdou do desítek milionů korun.

„Jedná se o nejjednodušší variantu. Mezi návrhy byly krásné lávky, zavěšené i visuté, ale ty byly výrazně dražší. Pro nás je prioritou, aby nová lávka byla funkční, nebyla příliš drahá a hotova byla co nejdříve,“ řekl místostarosta Zdeněk Hrkal.

Stávající lávka přes kolejiště na Švédský vrch musela být po prohlídce statikem kvůli havarijnímu stavu uzavřena v srpnu loňského roku. Pokud nyní půjde vše bez komplikací, nová by se mohla stavět již v příštím roce. „Správa železniční dopravní cesty plánuje na příští rok rekonstrukci kolejiště, nad kterým lávka vede. Připravuje se proto smlouva o spolupráci mezi městem a Správou, díky které by mělo dojít ke koordinaci obou akcí. Demolici stávající lávky i výstavbu nové bychom chtěli udělat v době, kdy se bude rekonstruovat kolejiště. Město by díky tomu výrazně ušetřilo.

Nemuselo by totiž hradit náklady na výluky, bez kterých by se to neobešlo.

Podle hrubých odhadů by to mohlo být až 30 milionů korun,“ doplnil místostarosta Pavel Hojda.

Navrhovaná nová lávka by měla mít na rozdíl od té stávající na obou koncích bezbariérový přístup. „Zatím ještě nevíme, jak se to vyřeší na konci u Švédského vrchu, kde je to poměrně komplikované. Jsou dvě možnosti, které teď projektant rozpracuje. Buď se použije spirálový nájezd, nebo se lávka prodlouží o dalších přibližně sto metrů,“ vysvětlil Zdeněk Hrkal. „Podle předběžných hrubých odhadů by demolice stávající lávky a vybudování nové měly přijít na částku do 40 milionů korun, pokud se podaří získat dotaci předjednanou se Státním fondem dopravní infrastruktury, “ dodal Pavel Hojda. Do letošního listopadu chce mít město k dispozici projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Na jaře příštího roku by se tak mohlo začít s demolicí stávající lávky, ze které by měly zůstat pouze betonové základové bloky.

Autor: Jan Buriánek

29.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychoterapeutický stacionář v ostrovské nemocnici.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení