"Cílem projektu v Heyrovského ulici byla výstavba parkoviště na pozemcích vzniklých po demolici budov. Vzniklo tam 24 parkovacích míst, z nichž dvě jsou pro držitele průkazu ZTP a dvě vyhrazené pro dobíjení elektromobilů," řekl starosta Sokolova Petr Kubis.

Další lokalitou bude letos ulice Sokolovská u Herby. Dojde tam k úpravě nevyhovujícího uspořádání komunikace a parkování za bytovým domem číslo popisné 1443 – 1449. Rozšíří se komunikace a nově se uspořádají současná parkovací stání. Součástí projektu je i návrh nového placeného parkoviště na jedné z parcel.

Sokolovský klub důchodců Slaměnka zahájil letošní aktivity hned 3. ledna, a to turnajem v kuželkách a šipkách.
Slaměnka přivítala nový rok sportem. Senioři, přijďte si zahrát kuželky

Další parkoviště vznikne v ulici Heyrovského za bývalou ZŠ Sokolovská. Je tam navrženo vybudování nových 22 kolmých parkovacích stání za bytovými domy 1475 - 1479, včetně stání pro osoby s omezenou schopností pohybu. Dalších 23 parkovacích míst je umístěno za objektem tělocvičny, a to včetně odvodnění. Součástí je vybudování nového osvětlení parkovacích míst i oprava komunikace v dané lokalitě.

Parkovacích stání se řidiči dočkají i za domem dětí a mládeže. Parkovací stání budou ze zámkové dlažby v kombinaci se zatravňovacími prvky pro zasakování dešťových vod. V rámci projektu bude také řešeno umístění současného veřejného osvětlení.

V roce 2023 Sokolov připraví projekčně záchytná parkoviště v ulici Mánesova Sokolov a také parkoviště Bohemia. V obou případech bude součástí projektu odvodnění parkoviště, návrh veřejného osvětlení, kamerového systému a dobíjecích stanic pro elektromobily. Za oba projekty zaplatí město bezmála 900 tisíc korun včetně DPH. Hotový už je projekt na parkování v ulici Nádražní vedle budovy Českých drah. Na parkovišti jsou navržena šikmá parkovací stání pod úhlem 60°. Celkem tam vzniká 85 nových míst včetně pěti stání pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Součástí projektu je oplocení parkoviště.

HC Baník Sokolov – HC Frýdek-Místek 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).
OBRAZEM: Baník nasměroval k cenné výhře premiérovou trefou Lukeš

Další plochy pro odstavení automobilů budou v nynější zástavbě. Jde o lokality Vrchlického, u hřbitova, v ulici Vítězná, jejíž součástí je K+R před ZŠ Běžecká. Jde o stání Kiss and Ride, v překladu polib a jeď. Je určené pro řidiče, kteří přivážejí či odvážejí své děti od školy. Dalšími jsou pak ulice Seifertova a parkoviště v ulici Sv. Čecha na pozemku vzniklém po demolici bytového domu.

Dokončeno vloni v září bylo i nové rezidenční parkoviště u vodojemu ve Slavíčkově ulici. Provozují ho Sokolovské technické služby (SOTES), které také přijímají žádosti na pronájem parkovacích míst. Jde o první podobně pronajímaná místa ve městě. Náklady na výstavbu byly bezmála 15 milionů korun. Sokolov se na financování podílel částkou 3,5 a společnost SOTES pak částkou 11,4 milionu korun.