Kruhový objezd a železniční přejezd. I to jsou prvky, které si budou moct nanečisto 'osahat' děti na novém chebském dopravním hřišti. To vyrostlo na nevyužitém pozemku v sousedství tenisového areálu v Břehnické ulici.

Hřiště je nejmodernější v Karlovarském kraji a poprvé si jej malí účastníci silničního provozu vyzkouší v dubnu, který je označován jako měsíc bezpečnosti.

„Dopravní výchova je povinnou součástí výuky na základních školách. Navíc došlo k jejímu rozšíření a musí být prováděna nejen na 1. stupni základních škol, ale i na 2. stupni," vysvětlil chebský místostarosta Pavel Hojda.

„Počítáme s tím, že hřiště budou využívat i školky a že odpoledne bude veřejně přístupné rodičům s dětmi, které se naučí řešit všechny situace silničního provozu. Vedle různých křižovatek tam bude i kruhový objezd nebo železniční přejezd."

Na jeho vybudování se městu podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

„Dotace pokryje 85 procent nákladů, které mají být přibližně 12,5 milionu korun," sdělila Simona Liptáková, mluvčí chebského úřadu.

Provoz dopravního hřiště bude zabezpečovat nedaleký Dům dětí a mládeže Sova, který dosud prováděl dopravní výchovu na veřejné komunikaci před svou budovou v Goethově ulici.

Součástí nového areálu bude rovněž budova s učebnou a potřebným zázemím.