Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nově opravená budova nádraží v lázních má děravou střechu

Mariánské Lázně -V Mariánských Lázních mají nájemníci nábytek pod igelitem, televizi kryje deštník

7.1.2011
SDÍLEJ:

NÁJEMKYNĚ BYTU v budově mariánskolázeňského nádraží se fotografovat nechtěla. Deštník nad televizí, který se stal nezbytnou součástí vybavení bytu, ale hovoří za vše. Foto: Deník: Jana Bežáková

Mokré stropy, koberec shrnutý do poloviny obývacího pokoje, igelit na masivní stěně nebo deštník nad televizí, to uvidíte, pokud navštívíte byt, ve kterém žije Jiřina Prančlová. Nebydlí v žádném holobytu, ale v objektu nově opravené budovy nádraží v Mariánských Lázních.

„Není to jednorázová záležitost,“ povzdychla si nájemkyně. „Mokro tady máme už dva roky od té slavné rekonstrukce budovy. Představte si tu hrůzu, když jsme se v červenci 2009 vrátili z dovolené a měli jsme vodu do poloviny obýváku. Byli jsme sice naštvaní, ale řekli jsme si, že se to stává.“

Firma, která opravu střechy prováděla, nedostatky odstranila. „Alespoň nám to tvrdili. Že to tak není, se ukázalo ten samý rok na Vánoce. Znovu tekla voda proudem. To už jsme museli omlátit omítku na cihlu a odstranit plíseň. Opět nám oznámili, že střecha je v pořádku .“

Na začátku prosince loňského roku se voda do bytu dostala znovu. „Teklo nám nejen do obývacího pokoje, ale voda se valila špajzkou do kuchyně. O domovní chodbě, kde tekla voda proudem po schodech, ani nemluvím,“ řekla Prančlová.

Vánoční svátky, které si tak mnozí užívají v klidu, byly u ní ve znamení beznaděje. „Bydlím tady od roku 1967 a nikdy se nic takového nedělo. Kdyby to bylo jednou, tak nad tím člověk mávne rukou, uklidí a žije v klidu dál. Oni si z nás ale už snad dělají legraci. Pořád nám říkají, že střecha je v pořádku. To si vodu na zeď liji sama?“

Igelity z obývací stěny už Prančlovi ani nesundavají. „Nevím, kdy se vrátím z města a bude se tady zase valit voda. Přemýšleli jsme už i o tom, že se odstěhujeme, ale v našem věku není tak lehké odejít odtud, když jsme tady strávili celý život,“ dodala.

„Budovu mariánskolázeňského nádraží jsme pronajali firmě Grandi Stazioni,“ informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. „Po dokončení rekonstrukce a kolaudaci skutečně v průběhu první zimy docházelo k zatékání do objektu.“

Regionální správa majetku Českých drah vyzvala jako vlastník společnost, která má budovu v pronájmu, k odstranění těchto závad. „Ta vše řešila přímo se zhotovitelem. Závady firma odstranila s příslibem, že se nebudou opakovat. Bohužel se znovu objevily. České dráhy v současné době sumarizují nedostatky a vyzvou Grandi Stazioni k nápravě,“ uvedla Pistoriusová.

„V zásadě jsme udělali, co jsme mohli,“ řekl jednatel Grandi Stazioni Daniel Štýs. „Našli jsme problém, odstranili jsme závady, které na střeše byly, a mysleli, že bude všechno v pořádku. Bohužel se ukázalo, že to nebyla jediná chyba. Nyní každý den odstraňujeme ze střechy sníh, abychom minimalizovali zatékání do budovy. Jakmile se oteplí, začneme hledat příčiny na střeše. V současné době je tato situace neřešitelná a i pro nás velice zoufalá,“ dodal Štýs.


Autor: Jana Bežáková

7.1.2011
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení